19-річна дівчина зі Слов’янська встановила світові рекорди: станова тяга – 163 кг та 141 кг у присіді

Спорт | 11:07, 9.11.2021
 Поделиться

Поделиться в

Римма БАГНЮК — майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу серед спортсменів з порушеннями зору. 

Римма Багнюк народилася 7 червня 2002 року. На даний час навчається на 1-му курсі факультету фізичного виховання Донбаського державного педагогічного університету (ДДПУ).

З 2017 року займається пауерліфтингом у Донецькому регіональному центрі «Інваспорт». Її тренери — Ігор КОТЛЯРОВ та Олексій ПОЗДНУХОВ – обидва Заслужені тренери України з пауерліфтингу.

Наприкінці жовтня 2021 року у грузинському місті Бакуріані завершився чемпіонат світу та Європи з пауерліфтингу та жиму лежачи серед спортсменів з порушеннями зору. Мегауспішно виступила на цих міжнародних змаганнях збірна України, яка посіла перше місце в загальному заліку. В активі атлетів нашої країни 44 медалі, з яких — 31 золота, 9 срібних та 4 бронзові. Крім того, українцями встановлено 41 рекорд світу!

Вагомий внесок у цю перемогу внесли п’ять вихованців слов’янської спеціальної школи №23 Донецької обласної ради. Римма Багнюк привезла до Слов’янська вісім золотих нагород. По дві медалі найвищого ґатунку серед дорослих та юніорів світового чемпіонату, та стільки ж медалей континентальної першості.

При цьому 19-річна дівчина встановила світові рекорди серед дорослих у таких вправах, як станова тяга – 163 кг та 141 кг у присіді – це її улюблена вправа у триборстві. До того ж, ще один рекорд світу їй належить у жимі лежачи серед юніорів – 72,5 кг.

Що стосується результату у становій тязі, то Римма, як вона сама і зазначає, довго не могла повірити, що їй вдалося відірвати від помосту вагу у 163 кг та встановити світовий рекорд. Відновившись після травми спини, на тренуваннях «робоча вага» — 150 кг, але для перемоги у Бакуріані довелося йти на рекорд. І його встановлено!

Силовими вправами Римма вже займається чотири роки. Спочатку вона у 2017 році вдало виступила на обласних змаганнях. Навесні 2018 року вже стала чемпіонкою країни, виконавши норматив майстра спорту України. А через рік на національних змаганнях у місті Рівне не тільки посіла перше місце у ваговій категорії понад 90 кг, а й здобула чергове підвищення, виконавши норматив майстра спорту України міжнародного класу.

У тому ж 2019 році у складі збірної України Римма Багнюк вперше виступила на міжнародних змаганнях. Це був чемпіонат світу, який проходив у місті Гіза (Єгипет). Тоді дівчина зі Слов’янська двічі піднімалась на п’єдестал пошани. Вона стала чемпіонкою серед юніорів та срібною призеркою серед дорослих.

Римма мріє виступити на Паралімпійських іграх, а також виконати норматив заслуженого майстра спорту України з пауерліфтингу.

З 1 вересня 2021 року почала навчання на факультеті фізичного виховання ДДПУ. Після отримання вищої освіти хоче спробувати себе в якості тренера.

У вільний час дівчина пише вірші. Виступала на Всеукраїнських конкурсах «Золоте перо» та «Сіверський Донець». Її вірші опубліковані в журналі «Краса та здоров’я». Захоплюється літературою. Улюблений твір «Майстер та Маргарита».

Зі слів, Олексія Володимировича Позднухова, тренера Римми, вона є цілеспрямованою та фізично обдарованою спортсменкою: «Римма Багнюк багаторазова переможниця та призерка чемпіонатів України та світу. Спочатку тренувань вона показала себе цілеспрямованою та фізично обдарованою спортсменкою. Швидко опанувала техніку змагальних вправ і почала прогресувати в результатах.

Після закінчення школи вступила на факультет фізичного виховання ДДПУ і тепер змагальний спорт буде їй великою підмогою у навчанні. Я хотів побажати їй досягти всіх висот у професійному спорті та спортивного довголіття».

Будемо слідкувати за подальшими результатами та досягненнями Римми, бажаємо їй успіхів і чекаємо нових перемог!

Р.s.: У 2021 році 49 провідних та перспективних спортсменів міста отримують стипендію Слов’янської міської ради. З них 25 — з олімпійських видів спору, 18 — з неолімпійських видів спорту та 6 спортсменів з інвалідністю. Щотижня ми будемо знайомити вас з кожним з них.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: