Що варто знати батькам пр вакцинацію.

Що варто знати батькам про вакцинацію?
До 26 квітня проходить Європейський тиждень імунізації. З ініціативи World Health Organization (WHO), в Україні цей тиждень проходить щорічно із 2006 року. Його мета — підвищити рівень вакцинування завдяки тому, що люди більше знатимуть і розумітимуть процеси, пов’язані із імунізацією.
За оцінкою ВООЗ щороку завдяки щепленням у світі вдається зберегти від двох до трьох мільйонів дитячих життів. Завдяки вакцинації людство перемогло натуральну віспу. Захворюваність на поліомієліт знизилася на 99%. Щорічно понад 750 тисяч дітей уникають інвалідності. Знизився рівень захворюваності на правець, дифтерію, кашлюк, і краснуху. Смертність від кору знизилася на 75%. Щорічна смертність новонароджених від правця знизилася у понад 13 разів.
             Національне законодавство України не змінює процеси рутинної вакцинації. Згідно із новими змінами у національному календарі щеплень, під час карантинних заходів не заборонено профілактичні вакцинації.
Карантин не скасовує рутинної вакцинації. У пріоритеті є первинні вакцинальні комплекси. Зокрема, це вакцинація від кору, краснухи, поліомієліту, дифтерії, кашлюку та правця, особливо серед дітей першого року життя.
У 2019 році понад 300 тисяч дітей у віці 1 року вакцинували проти кіру, паротиту та краснухи. Серед дітей віком 6 років цей показник становив понад 400 тисяч. А це, більш ніж 90% вакцинованих у цій віковій групі. Станом на 1 березня 2020 року, майже 29 тисяч дітей у віці 1 року імунізували проти кіру, паротиту та краснухи.
Майже 280 тисяч дітей у віці 18 місяці імунізували проти дифтерії та правцю у 2019 році. Це 80% вакцинованих у цій віковій групі. Станом на 1 березня 2020 року таких майже 40 тисяч.
Близько 300 тисяч дітей у віці 14 років були щеплені від поліомієліту, що становить майже 81%. Станом на 1 березня 2020 року таких дітей було понад 56 тисяч.
Вакцини забезпечують захист у будь-якому віці, тож обмежень щодо віку не має.
Для створення належного імунітету, щеплення необхідно розпочинати вже з народження дитини, ще до того, як вона почне активно контактувати з іншими.
Профілактичні вакцинації проводять у кабінетах щеплень.
Щоб вакцинуватися, необхідно звернутися до лікаря. Він огляне вас і пояснить все, що цікавить, зокрема:
-можливі прояви організму на щеплення;
-випадків, коли слід звернутися до лікаря тощо.
Також лікар повідомить, коли потрібно робити наступне щеплення. У випадку, коли вакцінують поза Національним календарем щеплень буде підібрано оптимальну схему імунізації.
Перед вакцинацією необхідно заповнити форму «Інформована згода та оцінка стану здоров’я особи або дитини одним з батьків, законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики», яка затверджена Міністерством охорони здоров’я України і використовується по всій території країни.
У пунктах щеплень для вакцинації задіяні лише ті медичні працівники, які пройшли спеціальну щорічну підготовку та володіють правилами організації і технікою проведення щеплень, а також навичками надання невідкладної допомоги.
Протипоказання до вакцинації для кожного визначається індивідуально. Рішення приймає лікар, виходячи з Переліку медичних протипоказань , який оновили відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я.
 

comments powered by HyperComments