#безпечнеЛіто разом із рятувальниками Донеччини. Що робити, якщо розбився ртутний термометр

Общество | 08:36, 22.07.2020
 Поделиться

Поделиться в

Найменше нездужання спонукає нас користуватися термометром. Втім, розбитий ртутний градусник несе чималу небезпеку здоров’ю всіх присутніх у квартирі. При ударі ртуть поділяється на дрібні кульки та починає випаровуватися  вже  при 18 градусах, з підвищенням температури в приміщенні випаровування ртуті збільшується. Пари ртуті та її сполуки дуже отруйні. Потрапляючи через органи дихання до організму людини,  ртуть накопичується в організмі та залишається там на все життя, що може призвести до хронічного отруєння. Хронічне отруєння є наслідком вдихання малих концентрацій парів ртуті протягом тривалого часу.

Симптоми хронічного отруєння парами ртуті — це підвищена стомлюваність, сонливість, загальна слабкість, головні болі, емоційна нестійкість (невпевненість у собі, загальна пригніченість, дратівливість), зниження уваги і розумових здібностей, тремтіння кінчиків пальців, часті позиви до сечовипускання і випорожнення, зниження нюху і смаку, пітливість. Можуть збільшитися щитоподібна залоза, виникнути порушення серцевого ритму і знизитися кров’яний тиск.

Щоб уникнути загрози здоров’ю, достатньо знати та дотримуватись правил безпеки під час збору ртуті з розбитого термометра. А ви знаєте, які саме ці правила? Ми продовжуємо нашу рубрику #безпечнеЛіто разом із рятувальниками Донеччини. Перевірте свої знання та обов’язково навчіть правилам своїх діточок!

Пройти тест: що робити, якщо розбився ртутний термометр?>>>

ГУ ДСНС України у Донецькій області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: