Через російську агресію пошкоджено або зруйновано близько 60 бібліотек, до 4 тис. опинилися в окупації — директорка УІК

Война в Украине! | 14:34, 23.05.2022
 Поделиться

Поделиться в

Унаслідок російської агресії в Україні пошкоджено або зруйновано близько 60 бібліотек, до 4 тис. бібліотек опинилися в окупації, повідомила директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

«На жаль, ми не маємо повної інформації. Ми знаємо, що зруйновано чотири публічні бібліотеки, з яких дві обласні – Чернігівська для юнацтва і Донецька для дітей. Також пошкоджень зазнали будівлі 35 бібліотек у різних регіонах. Крім того, стосовно Маріуполя, щодо якого немає жодних даних, можна вважати, що всі бібліотеки зазнали руйнувань і пошкоджень, це майже 20 бібліотек», — сказала Коваль в ексклюзивному інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За її словами, ймовірно, що бібліотек, які постраждали внаслідок російської агресії, набагато більше, оскільки не всі місцеві органи самоврядування наразі надали інформацію.

Крім того, Коваль повідомила, що, за статистикою обласних військових адміністрацій, в окупації опинилися до 4 тис. бібліотек.

«Я бачила в інформаційних сюжетах, як росіяни заходять у бібліотеки, вигрібають усі україномовні книжки й кудись їх вивозять. Та зараз не дуже слушний час, щоб збирати таку статистику, бо ситуація щораз змінюється. Але те, що окупанти бачать в українській літературі загрозу для себе – це свідчить про могутність книжок. Книжки – це зброя, або оборонна, або наступальна», — зазначила Коваль.

На запитання, чи ведеться статистика щодо зруйнованих книгарень, директорка УІК заявила, що не володіє такими даними, додавши, що книгарні зараз фактично працюють лише на заході України та частково в Києві.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: