Чи можна не оплачувати комунальні послуги у разі непроживання?

Краматорськ | 07:25, 1.05.2023
 Поделиться

Поделиться в

08952717 n
Юридичному пораднику для ВПО часто надходять запитання, чи можна не оплачувати комунальні послуги вдома у разі непроживання, чи будуть нараховані штрафні санкції за несвоєчасну оплату, чи припинять надання комунальних послуг та багато інших. Пропонуємо розібратися, що передбачає законодавче регулювання.
 
Запитання: «Доброго дня! Підкажіть, що робити, я вже майже рік не живу вдома, а мені нараховують борги за комунальні послуги. Чула, що при пред’явленні довідки ВПО борги повинні списати? Чи це дійсно так? Дякую!».
 
Відповідь:
 
— Закон «Про житлово-комунальні послуги» встановлює для споживача житлово-комунальних послуг (далі — ЖКП) обов’язок оплачувати надані ЖКП за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами про надання ЖКП, а у разі несвоєчасної оплати сплачувати пеню.
 
Разом із тим, постановою Кабміну від 5 березня 2022 р. № 206 було заборонено:
нараховувати та стягувати:
неустойку (штрафи, пеню);
інфляційні нарахування;
проценти річних, нараховані на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;
припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.
Крім того, споживач має право не оплачувати комунальні послуги у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг.
 
Для цього потрібно подати заяву https://cutt.ly/F7eqTrx надавачу відповідних ЖКП, до якої долучити докази тимчасової відсутності, наприклад:
довідку з тимчасового місця проживання;
довідку про лікування;
довідку про проходження військової служби;
довідку про взяття на облік ВПО.
 
Зверніть увагу!
 
Пільги щодо можливості не оплачувати послуги не стосуються послуг:
постачання теплової енергії;
послуг з управління багатоквартирним будинком.
Також у період дії воєнного стануНЕ вчиняються виконавчі дії щодо:
рішень про стягнення з фізичних осіб заборгованості за ЖКП в територіальних громадах,
які розташовані у районах проведення воєнних (бойових) дій, або
які перебувають чи перебували у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) відповідно до переліку, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України,
рішень про стягнення за ЖКП щодо нерухомого майна, яке є місцем постійного проживання такої фізичної особи і було знищено або пошкоджено внаслідок воєнних (бойових) дій.
 
Детальніше про комунальні послуги — у чат-боті Юридичний порадник для ВПО
«Вибрати питання»«житло, гуманітарні та інші питання»«житло, проживання»«оплата комунальних»: https://chatbot.r2p.org.ua/
 
 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: