Чим відрізняються страховий і трудовий стаж

Краматорськ | 15:25, 13.04.2023
 Поделиться

Поделиться в

761078 n
Чим відрізняються страховий і трудовий стаж, інформує головне управління ПФУ в Донецькій області.
 
Страховий стаж – це період, протягом якого людина підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і за який щомісяця сплачено страхові внески.

Поняття “страховий стаж” запроваджено Законом України від 09.07.2003 №1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, який набув чинності з 01.01.2004.
Періоди трудової діяльності до 01.01.2004 зараховуються до страхового стажу згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення”, а після 01.01.2004 – за Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Періоди навчання за денною (очною) формою у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі до 01.01.2004 — прирівнюється до страхового стажу.
Після 01.01.2004 до страхового стажу зараховується час навчання лише за умови добровільної сплати єдиного соціального внеску.

Час навчання підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.
Що входить до страхового стажу та які документи необхідні для його підтвердження, дивіться за посиланням (посилання на ФБ «Види стажу»).

Переглянути стаж можна в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/
Про способи авторизації на вебпорталі Пенсійного фонду України дивіться за посиланням https://cutt.ly/f1C37eE

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: