Чому ще не почалася велика битва за Донбас — роз’яснення голова ДонОВА

Общество | 15:39, 16.04.2022
 Поделиться

Поделиться в

Останнім часом ворог зосереджує свою увагу на східній частині України — для цього росія намагається перегруповувати свої війська та поповнювати особовий склад. Наразі окупанти зробили вимушену паузу у наступі на Донбас.

Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко в інтерв’ю для РБК пояснив, чому досі не почалися великі бої за схід України, і чому ворог взяв паузу.

За його словами, ситуація на Донеччині наразі стабільна, контрольована, але складна. Відбуваються обстріли всіх населених пунктів на лінії розмежування, яка була до 24 лютого: Авдіївка, Торецьк, Мар’їнка, Світлодарська військова адміністрація, Очеретинська громада тощо.

Також обстрілюють умовний тил області, зокрема Краматорськ, Покровськ та Бахмут. Ті ж населені пункти, які не контролюють ЗСУ, вже важко так назвати. Вони фактично стерті з лиця землі.

За словами голова ДонОВА, більш ніж половину Донецької області наразі контролює ворог.

Павло Кириленко підтверджує, що у наступні тижні відбуватиметься битва за Донбас, і вона буде вирішальною для подальшого ходу війни. Такі дані збігаються із тими, які надають командування ООС та окремі військові формування.

«Ми бачимо накопичення та перегрупування ворожих підрозділів по адміністративних кордонах Донецької області.

Вони рухаються з півдня – Маріупольського та Таврійського напрямку, і з півночі – Ізюмського напрямку, де вони розділяють сили. Також ми бачимо рух і накопичення живої сили та техніки з боку Донецька та інших міст на тимчасово окупованій території», — каже Павло Кириленко.

Він пояснює, що ворог збирає сили. вони перегруповані та готові до одночасних масованих атак із застосуванням всіх своїх підрозділів, які долучені на цьому напрямку.

Втім, є фактори, які тримають ворога на вимушеній паузі. Це погодні умови, певна неузгодженість дій та відверто панічні настрої. Настрій та бойовий дух навіть регулярних збройних сил РФ далеко не на належному рівні.

Вони спілкуються між собою та розуміють, як скінчився їхній «бліцкриг» із планами захопити столицю за кілька днів, і які насправді у них втрати – вони дуже-дуже значні, навіть для такої великої армії, як у Російської Федерації», — додає голова ДонОВА.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: