Дитячий лікар Ганна Ольховська: «Вітаміни не захищають від вірусних інфекцій»

Краматорськ | 16:24, 27.10.2022
 Поделиться

Поделиться в

photo 25022020161741 

Восени, коли спостерігається зростання захворюваності на ГРВІ, деякі батьки починають посилено «годувати» своїх дітей вітамінами.

Чи варто це робити, чи допоможуть вітаміни захистити від ГРВІ та чи потрібно давати дитині препарати для підвищення імунітету? Про це розповіла «Східному проєкту» завідувач амбулаторії Центру сімейної медицини №1 Краматорська, лікар-педіатр Ганна Ольховська.

  • Вітаміни не захищають від вірусних інфекцій. Це потрібно розуміти батькам. Вони трохи зміцнюють організм і заповнюють нестачу цих же відокремлених вітамінів в організмі.

Профілактика ГРІ: гігієнічний режим, прогулянки, харчування, промивання носика фізрозчином або сольовими розчинами для носа до та після саду/школи та вакцинація від грипу та ковіду.

Що стосується препаратів для підняття імунітету. Справжні імунні препарати для зміцнення (нормальної роботи) імунітету застосовують суворо за направленнями лікарів. Наприклад, ВІЛ-інфікованим, онкохворим, дітям з тяжкими хронічними захворюваннями, коли своя імунна система пригнічена та працювати не може.

Ці препарати не безневинні! Дітям, особливо в період стрибків зростання, будь-які «імунні» препарати можуть нашкодити!

Подумайте: якщо працюватиме штучний препарат за імунітет, то навіщо власному імунітету працювати? Тому виходить ще гірше. Часто після скасування батьки зауважують, що дитина відразу захворює.

 


 

262845472 272922001486071 3123186468239440930 n 1Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: