Для чого потрібно знати рівень глюкози в крові: пояснення лікарів Краматорська

Краматорськ | 10:08, 23.10.2022
 Поделиться

Поделиться в

shutterstock 533998963 large 
Глюкоза – універсальне паливо для наших клітин, яке забезпечує нормальне функціонування всіх органів та систем. Для чого визначати рівень глюкози розповіли лікарі Центру сімейної медицини №1 Краматорська.
 
«Рівень глюкози потрібно визначати, щоб дізнатися, чи знаходиться він у нормальних межах. Найчастіше аналіз крові на глюкозу використовують для виявлення та контролю цукрового діабету.
Цукровий діабет – це одна з основних патологій ендокринної системи, що характеризується порушенням вуглеводного обміну. При цьому організм не може нормально засвоїти глюкозу, що надходить з їжею. Тому рівень глюкози в крові підвищується, що негативно впливає на стінки судин.
 
Як запідозрити надлишковий рівень глюкози в крові
 
Постійна спрага; збільшення кількості сечі; сухість у роті; свербіж шкіри та слизових оболонок (частіше статевих органів); порушення зору/туманний зір; виразки, які не загоюються; втрата маси тіла, коли ви не намагаєтесь схуднути; оніміння або поколювання в ногах і руках; часті фурункули;
загальна слабкість та втома.
 
Про низький рівень глюкози в крові свідчать
 
Відчуття тремтіння чи нервозності; голод; втома; відчуття запаморочення, розгубленості або дратівливості; головний біль; прискорене серцебиття або аритмія; непритомність або судоми.
 
При наявності таких симптомів, а особливо при їх поєднанні, необхідно відвідати лікаря Центру сімейної медицини м. Краматорська та безоплатно здати аналіз крові на глюкозу.
 

 
 
262845472 272922001486071 3123186468239440930 n 1Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. 
 
 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: