Для журналістів провели тренінг із протимінної безпеки

Краматорськ | 17:59, 30.12.2022
 Поделиться

Поделиться в

322262121 702874901189050 2713847201586177074 n

Мережа Центрів журналістської солідарності Національної спілки журналістів України 28 грудня провела  навчальний тренінг для представників медіа, що працюють в Україні, «Протимінна безпека: як журналісту працювати на деокупованих територіях та у зонах бойових дій».

Чому це важливо?

Знання про мінну безпеку, для людей, які живуть і працюють в умовах війни, вкрай важливі. По-перше, вони допоможуть зберегти життя, по-друге, дадуть більше впевненості працювати на деокупованих територіях, поблизу лінії фронту чи навколо ділянок, де впали збиті ракети.

Хто тренери?

Тренери з мінної безпеки – досвідчені сапери:

Юрій Цикенюк, начальник частини піротехнічних та спеціальних робіт мобільно-рятувального центру швидкого реагування ДСНС України. У професії з 2002 року. Розміновував території після вибухів складів з боєприпасами у Новобогданівці, Лозовій, Балаклії. Першим увійшов на розмінування у звільнений в 2014 році Слов’янськ.

Іван Шепелев, заступник начальника групи піротехнічних робіт. В професії чотири роки. Після повномасштабного вторгнення рф в Україну розміновував території Бучі, Ірпеня та Бородянки. Журналістам розповіли про те, які види вибухівки існують, як убезпечити себе на потенційно замінованій територій, а також як безпечно працювати у місцях “прильотів” або падіння збитих ракет на мирних територіях.

Учасники тренінгу побачили зразки вибухонебезпечних предметів: боєприпаси, міни, гранати, інженерні міни, зразки замінованих дитячих іграшок, використані тубуси гранатометів тощо.

Fotoram.io1


Бачу збиту ракету. Чому не варто наближатися до неї?
 
• Частини ракет небезпечні тим, що несуть загрозу життю доти, доки вони не будуть оглянуті та знешкоджені фахівцями
• Бойова частина деяких ракет містить касетні елементи, які можуть бути розкидані як на території навколо ракети, так і бути в уламках збитої ракети
Деякі з касетних елементів дуже схожі формою та розміром на банку пива або масляний фільтр автомобіля
• Крім того, може бути токсичним і навіть отруйним як паливо, так і окислювач, які застосовуються в ракетах.
 
УВАГА! НЕБЕЗПЕЧНЕ УЗБІЧЧЯ
 

• На території, де велись бойові дії, узбіччя продовжують бути небезпечними

 

• Уникайте з’їзду з доріг та не зупиняйтесь на узбіччі

• За можливістю уникайте ґрунтових доріг

• Не відвідуйте лісові масиви та лісосмуги в тих районах, де тривали бойові дії • Також небезпечними залишаються прикордонні території

Неуважність та нехтування правилами безпеки можуть вартувати вам життя!

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: