Дмитро Яковенко: «При застуді краще 3 дні побути вдома, чим потім лікуватися 3 тижні»

Краматорськ | 16:57, 25.10.2022
 Поделиться

Поделиться в

jakovenko kramatorsk 

Осінь – пора сезонних застуд. У Краматорську наразі відмічається збільшення захворюваності ГРВІ.

Як запобігти захворюванню восени, читачам «Східного проєкту» розповів міський інфекціоніст, обласний експерт з питань дитячих інфекційних захворювань департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувач інфекційного відділення №2 КНП «Дитяче територіальне медичне об’єднання» КМР Дмитро Яковенко.

— Треба розуміти, що зараз відбувається сезонний підйом захворюваності. До нас приходять не тільки ГРВІ та грип, а й паравіруси, аденовіруси та ін.

Вони особливо заразні та передаються від людини до людини через особисті контакти, повітря. Тому важливо не знаходитися близько до хворої людини. Та одягати маску в людних місцях, де тісного контакту уникнути неможливо.

Маска допомагає мінімізувати ризик зараження, як при коронавірусі, так і при розповсюдженні інших інфекцій.

Також важливо обробляти руки. Адже вченими доведено, що брудні руки також сприяють зараженню. Якщо ви трималися за поручні у транспорті, а потім доторкуєтеся до свого обличчя, носа, наприклад, то мікроби переносяться на слизову оболонку.

Я не кажу про санітарну обробку рук. Достатньо ретельно вимити руки зі звичайним милом. Коли немає змоги це зробити, тоді потрібно користуватися антисептиками.

Важливо одягатися правильно. Тобто не за сезоном, а за погодою. І якщо на вулиці осінь, але холодно, то не слід виходити на вулицю легко вдягненим. Переохолодження є фактором виникнення простудних захворювань.

Також не слід йти на роботу на голодний шлунок. Потрібно чимось поснідати. Ще зараз можна надати перевагу вітамінним чаям – з обліпихою, медом.

Якщо у вас погане самопочуття, то залишайтеся вдома. Це важливо, як для вас, так і для тих, хто вас оточує. Адже ми звикли ходити на роботу з температурою, сподіватися, що все пройде й так. Але потрібно розуміти, що якщо до ГРВІ приєднається бактеріальна інфекція, то вилікувати її буде набагато складніше. І у вас можуть бути ускладнення.

А також, працюючи у хворому стані, ви наражаєте на небезпеку своїх колег і інших людей, які опиняться поряд з вами та будуть ризикувати заразитися.

Краще залишитися вдома на три дні, чим потім лікуватися три тижні — це буде дорожче та складніше.

 

 


 

262845472 272922001486071 3123186468239440930 n 1Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: