До уваги миколаївців які шукають роботу:  Проект нового Порядку ведення обліку безробітних осіб

Новости компаний | 16:07, 7.12.2018
 Поделиться

Поделиться в

З 1 січня 2019 року діятиме новий Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України 19 вересня 2018 року N 792.

Документом була удосконалена процедура взяття на облік осіб, які шукають роботу та набуття статусу безробітного у центрі зайнятості.
Одне з нововведень нового Порядку — впровадження інституту «кар’єрного радника».

Кар’єрний радник буде сприяти особам, які шукають роботу, в пошуку роботи, плануванні кар’єри:

— надання консультацій щодо працевлаштування, інформації про вакантні посади, про заходи для самостійного пошуку роботи, початку підприємницької діяльності;

— консультування про можливості професійної підготовки, перепідготовки, формування та розвитку професійних навичок і компетентностей, які користуються попитом на ринку праці, у тому числі щодо вибору/зміни професії (виду професійної діяльності) та/або можливостей започаткування та провадження підприємницької діяльності;

— проведення профорієнтації, профдіагностики;

— інформування про суб’єкти господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, про застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні.

Також передбачається ведення індивідуальних планів надання послуг та працевлаштування. Такий план буде спільною програмою дій кар’єрного радника та зареєстрованого безробітного, що міститиме спільні зобов’язання обох сторін щодо пошуку роботи та забезпечуватиме індивідуальний супровід і організацію надання послуг.

Крім цього, в новому порядку запроваджується термін профілювання безробітних та шукачів роботи, яке передбачає систему оцінки ступеню мотивації особи до праці, попиту на її професію на ринку праці, можливості працевлаштування, ризику тривалого безробіття та визначення обсягу і видів послуг, що надаватимуться, з метою інтеграції таких осіб до ринку праці.

Застосування цієї принципово нової технології у роботі служби зайнятості, спрямовано, насамперед, на зміну філософії надання послуг, розширення спектру заходів взаємодії з безробітним населенням з урахуванням їх індивідуальних характеристик, мотивації та потенціалу до працевлаштування.

Слов’янський міський центр зайнятості

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: