До уваги! Про проведення державної реєстрації народження дитини в умовах воєнного стану

Краматорськ | 09:57, 21.10.2022
 Поделиться

Поделиться в

1248 714484453 1 mesjac 
Міністерство юстиції України  продовжує поширювати корисну інформацію з питань захисту прав дітей, яка стане у нагоді батькам новонароджених під час воєнного стану. На цей раз вона стосується реєстрації народження дитини в умовах воєнного стану.
 
Підставами для проведення державної реєстрації народженняє, зокрема:
медичний висновок про народження, сформований в Реєстрі медичних висновків електронної системи охорони здоров’я відповідно до Порядку формування та видачі медичних висновків про народження;
медичне свідоцтво про народження (форма №103/о);
рішення суду про встановлення факту народження.
 
Разом із тим, на період дії воєнного стану на території України та за умови відсутності можливості заповнення медичним працівником медичного свідоцтва про народження (форма №103/о), медичний працівник зобов’язанийна кожен випадок народження живої дитини виписати довідку довільної форми упримірниках без проставляння печатки, яка обов’язково повинна містити відомості щодо:
найменування надавача медичних послуг;
прізвища, власного імені та по батькові (за наявності) медичного працівника;
прізвища, власного імені та по батькові (за наявності) жінки, яка народила дитину;
дату народження (число, місяць, рік) та стать новонародженого;
назва населеного пункту, в якому видана довідка;
місце народження дитини (за інформацією, що надається жінкою, яка народила дитину, у разі коли місце видачі довідки не збігається із фактичним місцем народження);
підпис медичного працівника;
дата видачі довідки.
 
Така довідка вважається документом, що підтверджує факт народження дитини, та прирівнюється до заповненого медичного свідоцтва про народження (форма №103/о).
 
Крім того, державна реєстрація народження фізичної особи та її походження, народження якої відбулося під час дії воєнного стану в межах адміністративно-територіальної одиниці де державна реєстрація народження не проводиться, – може проводитися за заявою про державну реєстрацію народження, складеною у довільній формі.
 
Електронна копія (сканована копія, фотокопія) заяви разом із електронними копіями (сканованими копіями, фотокопіями) медичного документа, що відповідно до законодавства є підставою для проведення державної реєстрації народження, та інших документів, необхідних для такої реєстрації, надсилається на адресу електронної пошти відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькій області Управління державної реєстрації Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Івано-Франківськ): birth@cv.minjust.gov.ua.
Особливості провадження у справах про встановлення факту народження особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України визначені у статті 317 Цивільного процесуального кодексу України.
 
Куди треба звернутися з питання державної реєстрації народження дитини?
 
З питання державної реєстрації народження треба звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану, розташованого на території, підконтрольній українській владі, з документом, що підтверджує факт народження дитини.
 
Хто може подати заяву щодо державної реєстрації народження дитини?
 
Державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них, за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров’я, в якому народилася дитина чи в якому вона перебуває.
 
За підтримки
262845472 272922001486071 3123186468239440930 n

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: