До відома споживачів. Перерахунок тарифів

Новости компаний | 11:56, 10.01.2020
 Поделиться

Поделиться в

Кого стосується?

Кабінет Міністрів  України оприлюднив постанову, яка дозволяє теплопостачальникам переглянути тарифи в платіжках у випадку зниження ціни на природний  газ. Відповідна Постанова від 24 грудня 2019 року № 1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку зі зміною ціни природного газу» опублікована на урядовому порталі.

Дія зазначеної постанови розповсюджується на  виробників, що використовують для виробництва теплової енергії природний газ. Слов’янська ТЕС  в якості основного технологічного палива для виробництва електро- і теплоенергії використовує вугілля. Частка вугілля в структурі технологічного палива,  яка врахована при формуванні діючого тарифу на виробництво теплової енергії, становить 98,2%. Натомість, частка природного газу (високореакційного палива, яке використовується при пусках блоку та для підсвічування)  становить 1,7%, решта – мазут. Вочевидь, вплив зниження ціни на природний газ (якщо такий буде мати місце) – мінімальний  та не створює передумов для перерахунку тарифу на теплову енергію, яка виробляється на ТЕС. 

Крім того,  нашим споживачам  відомо, що для категорії споживачів  «населення» Слов’янська ТЕС, внаслідок колізій у законодавстві про житлово-комунальні послуги, не застосовує тариф на  виробництво теплової енергії, який затверджено постановою  НКРЕКП від 15.02.2018 р. №218 «Про встановлення тарифу на виробництво теплової енергії ПАТ «ДОНБАСЕНЕРГО». 

Що  у сусідів? 

Готуючи матеріали щодо перерахунку, ми дослідили – як зміняться тарифи у наших  сусідів, які використовують теплову енергію, що виробляється на природному газі. Інформація, яку змогли знайти у відкритих джерелах, представлена нижче:

 

Населений пункт Тариф до грудня 2019 року, грн/Гкал  з ПДВ Тариф після перерахунку, грн/Гкал з ПДВ Зменшення
м. Чугуїв 1 465,27 1 202,27 -263
м. Ізюм 1 780,76 1 424,61 -356,15
м. Лозова 2 090,18 1 672,14 -20%
м.Миколаївка 914,65

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: