«Донбасенерго» заявляє про неприпустимість впровадження необ’єктивного підходу до формування ціни на електроенергію на РДН

Новости компаний | 18:45, 16.03.2020
 Поделиться

Поделиться в

Упродовж останнього часу у профільній спільноті активно обговорюється тема формування біржової ціни на електроенергію на ринку «на добу наперед» (РДН) в Україні у прив’язці до європейських бірж. Крім того, на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), уже з’явився проєкт постанови «Про затвердження Методики встановлення граничних цін на ринку «на добу наперед» (РДН), внутрішньодобовому ринку та балансуючому ринку», в якому пропонується той же некоректний підхід до формування ціни.

ПАТ «Донбасенерго» у зв’язку з цим звертає увагу на неприпустимість такого підходу та необхідність внесення термінових змін у проєкт постанови НКРЕКП. У Європі (зокрема в Угорщині, Словаччині, Польщі) біржова ціна виробників не включає доходів генерації від інших механізмів фінансування, які покривають частину її постійних витрат. У той час як в Україні біржа є єдиним джерелом надходження коштів для генерації. Вартість електроенергії, що відпускається виробниками суміжних з Україною країн, у середньому на 40 коп./кВт*год. вища, ніж біржова ціна в цих країнах, унаслідок одержання генерацією додаткових платежів.

Таким чином, «Донбасенерго» заявляє про неприпустимість впровадження необ’єктивного підходу до формування ціни на електроенергію на РДН, а також необхідність розгляду інших конкурентних механізмів формування ціни.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: