Думки членів комісії з перейменування вулиць у Краматорську

Краматорськ | 11:23, 21.12.2022
 Поделиться

Поделиться в

depositphotos 474680072 stock photo kramatorsk ukraine may 23 2021 

Краматорська міська військова адміністрація запропонувала мешканцям міста долучитися до громадського обговорення з питання перейменування вулиць міста.

Краматорчани активно обговорюють цю пропозицію у соцмережах. Свою думку у Фейсбуці висловили і деякі члени комісії з перейменування вулиць. 

Антон Малюський, волонтер:

«Вважаю, що треба трохи обговорити перейменування вулиць Краматорська. Коли мене запросили до комісії, я, як звичайна людина, сприйняв цю ідею… Ну так, дещо з посмішкою. Не на часі, ми вже проводили перейменування після 2014, й так далі. Але. Коли ми розпочали обговорення, я зрозумів, що це потрібно робити тут та зараз. Без ніяких компромісів. Бо навіть члени комісії не могли знайти спільну мову. А такого не має бути. Не треба розмірковувати, чи перейменувати вулицю Рєпіна, бо це ж просто художник. Ні! Потрібно раз й назавжди прибрати усе, що нагадує нашого ворога. Усе, що пов’язано з росією та совком треба забути! Тому було відібрано біля трьох сотень назв! Так, це багато. Це третина вулиць. Але це не викликає жодних проблем у мешканців міста. Тільки простимулює роботу мозку, бо треба буде запам’ятати нові назви)
А тепер про міфи.
1. Навіщо витрачати гроші на перейменування?
Перейменування не потребує коштів. Це суто бюрократичні моменти. А таблички на центральних вулицях й так здебільшого було демонтовано в активну фазу наступу в бік Краматорська. А після перемоги це буде можливість стандартизувати нові таблички, зробив місто трохи привабливішим.
2. Усім громадянам, хто проживає на перейменованих вулицях, потрібно міняти документи.
Запитайте про це у тих, хто живе на вже перейменованих вулицях))) Ніхто не вимагає міняти документи та вони не втрачають чинність. Просто,у разі необхідності проведення якихось дій з документами, там вже будуть вписувати нові назви.
3. Гаразд, громадян не чіпатимуть. Проте юридичні особи зобов’язані будуть змінити документи.
Так, у разі зміни відомостей щодо юридичної особи, вона повинна внести ці зміни до відповідних реєстрів та документів. Але. Законодавством не встановлено граничний строк проведення таких дій. Тому в нас й досі є підприємства, зареєстровані на вулиці Орджонікідзе. Й ніхто їх не примушує щось міняти.
ПС Десь у коментарях бачив здивованість наявністю в переліку вулиць Двірцевої. Ви це серйозно?))) Хтось колись виявив безграмотність, а ми продовжуємо з цим жити))) Буде вона Палацова скоріш за все.
Забуваймо все російське, дивимось тільки уперед! Разом до перемоги!
***
Друзі. Вулицю Рєпіна не буде перейменовано. Це невдалий приклад. Заспокойтеся».
 
Керівник Клубу «Краєзнавець» Володимир Коцаренко:
 
«Думка від члена комісії з перейменування вулиць.
Як член тієї ж комісії, підтримую написане колегою — небайдужого краматорця, який у скрутний для країни, краю, міста і наших співгромадян час реально допомогав людям.
Пам’ятаєте з історії: «Зречемося старого світу»? Так, подібний випадок. Тоді змогли зректися — понад сотня мільйонів людей? Змогли. І тепер зможемо — значно меншою кількістю. Образив сусід. Виказав цілковиту до нашого народу й країни зневагу. Більше того — приніс смерть, руїну, відібрав спокій, який мав наш миролюбний народ. Тому потрібно висловити звичайну людську незгоду — зректися назв, наприклад.
Рєпін не винний в тому, що відбувалося нещодавно на його рідній Слобожанщині? Рєпін, який народився на Слобожанщині і намалював запорожців? Так, не винний. Він навіть покинув батьківщину, коли від нього вимагали зріктися його особистого минулого, і помер на чужині. Так, не винний. Так, особисто моє ставлення: вулицю на його ім’я я не чипав би. Але в ситуації, яка склалася (див. вище), я підтримаю думку більшості членів комісії. Бо нам зараз потрібна одностайність у будь-чому: інакше нас знову розтопчуть поодинці, як це вже було раніше. Той, для кого Рєпін видатний і важливий, триматиме його ім’я в пам’яті як видатну особистість зі світу образотворчого мистецтва. Його ім’я з історії не викреслюється. Але на мапі міста, по якому ворог бив і б’є ракетами, його імені, мабуть, не буде. Як буде потім, час покаже. Така політична ситуація, яка іноді домінує навіть над логікою, зрозумілою в мирний час, але не під час варварського ставлення, принесеної до нас смерті і руїни.
Логіка війни вимагає зректися всього, що так чи інакше пов’язано з тими, хто відібрав у нас з вами мирне життя і намагається — поза всякою логікою! — відібрати право на незалежну думку і бажання цивілізовано жити».
 
Олександр Іванов, голова Батьківської ради міста, голова ОСББ, волонтер:
 
«Перейменування вулиць буде!
Як би там хтось не сперечався, вважаю його потрібним. Вважаю його доречним саме зараз. Війна внесла корективи в наше життя. Вже зрозуміло, що після Перемоги вже не буде так, як було, тому саме час викинути весь хлам. Не жалкуючи.
«Це ж наша історія…» як обгрунтування не годиться. Бо з якого періоду беремо історію? чому історію сусідньої країни?
«Це ж классікі ….» — відносне твердження. Тоді давайте не жалкуючи перейменуємо в ще більших класиків — Азімова, Лема, Толкієна (література), Боба Марлі, Квіна, Меркурі. А чому ні? Абсурд? А Бернеса не абсурд?
Але пост не про те.
Вулиці — офіційні назви. Перейменували і звикли до нових (Стуса, Мудрого, Приймаченко гарний приклад)
Що робити з неофіційними назвами? потрібно створювати нові та популярізовати. Даманський, Чечня, Кондіціонер, КПД, Соцмісто(?!?!?!) та можливо інші.
Які можуть бути варіанти?
Поки бачу лише варіант з Даманським — Замість Курченко нова назва, яка об’єднає весь район.
Можливо таке? — Донбасс/Донеччина підтверджує що можливо.
п.с. Двірцева — саме складне завдання. вул. Героїв-Захісників (сокрочено Героїв) як на мене підійде.
детальніше про процес перейменування та перелік вулиць за посиланням.
Можете додавати варіанти в коментарі. Додам до обговорення».

Нагадаємо, що пропозиції (зауваження) щодо перейменування вулиць потрібно подавати у письмовій формі до 14.02.2023 року включно, електронною поштою із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові та адреси особи. Анонімні пропозиції не розглядаються.

Пропозиції можна надсилати на електронну адресу Управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради yprgp@krm.gov.ua, у письмовій формі на адресу 84301, м. Краматорськ, вул. Ювілейна, 44 або за допомогою форми https://forms.gle/d9d2a5QMs4sJvNm87.

З переліком назв, які планують перейменувати, можна ознайомитися за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1g368IYzK_z_qyaY42swCsOj4pYO0VHpL/edit#

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: