Е-рецепт на велику групу ліків з 1 квітня: МОЗ відповідає на найбільш поширені питання

Краматорськ | 11:07, 23.02.2023
 Поделиться

Поделиться в

b5c1fae depositphotos 13995482 s 2019
З 1 квітня всі рецептурні ліки будуть відпускати за електронним рецептом. Чи стосується це тих регіонів, де ведуться активні бойові дії, пояснило МОЗ України. Також надані відповіді й на інші актуальні запитання українців.

1. НА ЯКІ ЛІКИ БУДЕ ПОТРІБЕН ЕЛЕКТРОННИЙ РЕЦЕПТ?

Електронний рецепт пошириться на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря. При цьому перелік рецептурних ліків не розширюється. Усі ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, можна буде отримати, зокрема, і за електронним рецептом.

2. ЧИ БУДУТЬ ЩЕ ДІЯТИ ПАПЕРОВІ РЕЦЕПТИ?

Так, е-рецепт буде впроваджуватися поступово: за відсутності світла чи звʼязку у медичному закладі лікар, як і раніше, зможе виписати вам рецепт на спеціальному паперовому бланку. 

3. ЧИ ПОТРІБНО МАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ З СІМЕЙНИМ ЛІКАРЕМ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ОТРИМАТИ РЕЦЕПТ?

Електронний рецепт можна буде отримати незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Водночас пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я – це проста процедура, яку може швидко здійснити будь-який лікар.

4. ЯКІ ЛІКАРІ БУДУТЬ ВИПИСУВАТИ Е-РЕЦЕПТИ?

Виписати е-рецепт зможуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік або ж лікар-ФОП. 

5. ЧИ ЗМОЖЕ ЛІКАР ВИПИСАТИ РЕЦЕПТ НА КОНКРЕТНУ ТОРГОВУ НАЗВУ ЛІКІВ?

Е-рецепт не містить торгових назв препаратів, а лише міжнародну непатентовану назву, іншими словами – діючу речовину. Так пацієнт самостійно приймає рішення щодо бренду лікарського засобу з відповідною діючою речовиною.

6. ЧИ МОЖНА ПРИДБАТИ МЕНШУ КІЛЬКІСТЬ ЛІКІВ ЗА РЕЦЕПТОМ, НІЖ ПРИЗНАЧИВ ЛІКАР?

Так, ви зможете погасити електронний рецепт частково, тобто придбати меншу кількість ліків, аніж вам призначив лікар. Ви зможете одноразово погасити рецепт на мінімальну кількість препарату (наприклад, блістер чи ампулу). При цьому повторно отримувати рецепт для відпуску залишку ліків не потрібно. 

7. ЯК ОТРИМАТИ РЕЦЕПТ НА ЛІКИ В СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ, ДЕ ОБМЕЖЕНИЙ ДОСТУП ДО МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ?

Пацієнти у віддалених регіонах зможуть придбати рецептурні ліки за паперовим рецептом від фельдшера. 

8. ЧИ ОБОВʼЯЗКОВО МАТИ ТЕЛЕФОН, ЩОБ ОТРИМАТИ Е-РЕЦЕПТ?

У разі, якщо ви чи ваші близькі не маєте мобільного телефону, лікар надрукує спеціальну інформаційну пам’ятку з деталями призначення, номером та кодом для погашення рецепта в аптеці.

9. ЧИ БУДУТЬ ДІЯТИ ВИКЛЮЧЕННЯ НА ВІДПУСК ЛІКІВ НА ТЕРИТОРІЯХ, ДЕ ВЕДУТЬСЯ БОЙОВІ ДІЇ?

Так, на період дії воєнного стану буде діяти виключення на придбання рецептурних ліків без рецепта лікаря в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення активних військових (бойових) дій.

 
 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: