Громадяни продовжують потрапляти на гачок аферистів, серед потерпілих мешканка Миколаївки

Общество | 19:28, 3.12.2020
 Поделиться

Поделиться в

За добу поліцейські зареєстрували п’ять фактів шахрайства. У двох випадках громадяни повідомляли персональні данні банківської картки аферистам, ще двоє — намагалися купити товари через інтернет, а літня жителька Миколаївки пустили додому незнайомців.

Найпоширенішими способами «відбирання» грошей у населення, як і раніше, залишаються махінації з банківськими картками.

Жителька Слов’янська продавала через інтернет свій товар. Потенційний «покупець» під різними приводами дізнався реквізити картки, після чого з її рахунку було знято близько чотирьох тисяч гривень.

Поліція наполегливо застерігає: ні в якому разі не повідомляйте нікому всю інформацію зі своїх банківських карток, в першу чергу — термін дії картки та захисний код на її зворотному боці. Також не забувайте, що справжні банківські працівники ніколи не питатимуть ці дані телефоном

Що кажуть шахраї, щоб їх пустили в будинок? Що пропонують аферисти? Що насправді їх цікавить? Щоб захиститися, важливо розпізнати загрозу заздалегідь. Ось що зазвичай говорять шахраї: на вас порча, тільки сьогодні ви зможете придбати товар зі знижкою, можемо освятити вам квартиру чи обмін грошей .

Так, впустивши до себе додому незнайомців, літня жителька Миколаївки виявила крадіжку всіх своїх заощаджень. Сума збитків встановлюється.

Правоохоронці закликають громадян бути пильними та не довіряти незнайомим людям, із якою інформацію вони б не звертались. Тим, у кого є літні родичі, потрібно цілодобово бути із ними на зв’язку та систематично розповідати їм про дії шахраїв.

Нерідко мешканці страждають під час онлайн-шопінгу. На зазначені номери кредитних карт «покупці» переводять грошові кошти «продавцям». Зайве говорити, що оплачені покупки так і не були їм доставлені, а «продавці» безслідно зникли.

Декілька правила безпечного онлайн-шопінгу: перевірте інформацію про продавця (почитайте відгуки про нього в інтернеті), використовуйте функцію післяплати, не повідомляйте персональні дані, які маєте право знати лише ви: термін дії банківської картки, коди, одноразові паролі, які надходять на телефон, ніколи не переходьте за посиланням від незнайомців, бо воно веде на фальшиві сайти.

Вкладаючи гроші у начебто вигідну пропозицію, головне – залишати голову тверезою.

 

Слов’янський відділ поліції

Донецької області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: