ГСЧС предупреждает об опасности тонкого льда

Актуально | 12:34, 19.01.2022
 Поделиться

Поделиться в

Перші дні нового року принесли скорботний  урожай смертельних випадків на водоймах України. Лише за два перші тижня нового року на водних об’єктах  країни загинуло 17 людей, із них двоє дітей.

Люди все ще не усвідомлюють, що глобальні зміни клімату торкнулися й України, до нас прийшли «європейські зими» з переважно плюсовою температурою повітря, а «тріскучих» морозів, і, відповідно, міцної та надійної криги,  яка сковувала річки та озера до весни, вже, практично, не існує. А лід, який встигає схопитися на поверхні водойм за кілька морозних днів – смертельна пастка для тих, хто вирішив зіграти у «російську рулетку» зі смертю, випробовуючи його на міцність.

Рятувальники  нагадують правила, дотримання яких може зберегти життя:

  • не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги,

  • не можна стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці,

  • не можна пробивати багато лунок близько одна від одної,

  • не можна ловити рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, навіть, якщо там добре „клює”,

  • під рукою треба мати міцну мотузку 12-15 метрів,

  • поруч з лункою варто  тримати дошку або велику гілку,

Якщо ви все ж таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розкиньте  руки та намагайтеся утримуватися на поверхні. Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідки прийшли та повзти до берега. Надаючи допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками.

Безпечним вважається лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки або риболовлі –не менше 10-12 сантиметрів, для масового катання на льоду –25 сантиметрів.

Служба порятунку звертається до всіх громадян! Пам’ятайте, що ніхто, окрім вас самих, не може врятувати вас самих від необдуманих кроків, безпечності та легковажності, наслідки яких можуть бути роковими.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: