Как покупать ж/д билеты дешевле

Общество | 09:18, 14.02.2022
 Поделиться

Поделиться в

Подорож поїздом — це завжди пригода. Звук стукоту колес по колії, цікаві сусіди (якщо пощастить, звичайно).

Та і у довгі подорожі зажди зручніше їхати поїздом, ніж автобусом чи авто.

Насправді, мало хто знає, що при покупці залізничного квитка можна економити більше 40%. Правда, для цього потрібно мати відповідні можливості: планувати свою поїздку без поспіху і без прив’язки до конкретних дат і днів тижня.

Ми вирішили дати декілька підказок по цінам:

1. Чим раніше купив — тим дешевше.

Чим раніше купувати квиток, тим дешевше він обійдеться, кажуть в «УЗ». Зокрема, за 90-30 діб до дати відправлення поїзда ціна на квитки знижується на 40%, а за 24-15 доби — на 10%.

За кілька діб до дати відправлення квитки, навпаки, дорожчають. Приміром, за 4-2 діб до відправлення поїзда Інтерсіті вартість підвищується на 10%, а за 1 добу — на 15%.

І дійсно. Ми подивилися ціни на квитки на поїзд Слов’янськ-Київ. У день відправлення він коштує 338 гривень. За декілька днів до відправлення — 291 гривня. За тиждень — 245. Економія може скласти майже 100 гривень.

2. День тижня

Якщо ви можете перенести свою поїздку в рамках декількох днів, то вам знадобляться знання про залежність вартості квитків від днів тижня.

Найдорожчі квитки в залежності від дня тижня — на поїздки в п’ятницю і в неділю. Їх вартість зростає на 10%. Найдешевші — у вівторок і середу: їх ціна зменшується на 10%. А в понеділок, четвер, і суботу — ціна стандартна.

3. Вибір вагону

Вартість поїздки не залежить від того, яке місце ви виберете в вагоні: верхнє або нижнє, бічне або ні, ближче до провідника або подалі. Однак на ціну квитка впливає клас вагона.

В першу чергу, звичайно, мова йде про загальну категорії вагонів:

  • з місцями для сидіння — 1, 2, 3 класів з відкритими і закритими купе;
  • загальні сидячі з відкритими купе;
  • плацкартні;
  • купейні;
  • м’які — двомісні або тримісні купе.

В рамках одного поїзда ціна на такі квитки може відрізнятися дуже значно.

Однак це не всі відмінності між вагонами. Залежно від пристрою і конструкції перераховані вище вагони можуть бути підвищеної комфортності, бізнес-класу (в м’якому вагоні), економ-класу, фірмові, СВ (купе виключно з нижніми місцями) тощо.

Цікаво, що ціна може бути однакова навіть на різні на перший погляд вагони. Наприклад, найкращий варіант купейного вагона, який експлуатується в Україні — з м’якою сірою оббивкою, декількома електричними розетками в самому купе, двома покажчиками того, чи закритий кожен з туалетів вагону або відкритий, і іншими практичними зручностями. Однак вартість місця в такому вагоні часто така ж, як у місця в дуже зручному купейному вагоні, але без перерахованих переваг.

Насправді, це не все. Також на ціни впливає дата поїздки — зауважте, що у святкові дні все завжди дорожчає.

Окрім того, тип поїзда — це пасажирській, нічний, швидкісний, чи Інтерсіті?

Подорожуйте із задоволенням і не забувайте дотримуватися усіх карантинних правил.

 

6262

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: