Какие предметы нужно сдать на ВНО, чтобы поступить в 2022 году?
Поделиться в
Копировать ссылку

Реєстрація на ЗНО-2022 почалась 1 лютого й триватиме до 9 березня. Учасникам варто уважно підійти до обрання переліку предметів, з яких вони проходитимуть тестування.
Обов’язкових формально немає, але є один, що його вимагатимуть для вступу виші на будь-яку спеціальность. Другі й треті залежатимуть від спеціальності, наукового ступеня чи вибору самого вишу, – йдеться в повідомленні на офіційному сайті в Міністерстві освіти і науки.
(Не) обов’язкові предмети
Формально обов’язкових ЗНО для вступу до вишу цьогоріч немає. Однак українська мова й література або окремо українська мова є першим предметом для прийому будь-яку спеціальність.
«Успішно склавши ЗНО з української мови й літератури, учасники зможуть вступати на будь-яку омріяну спеціальність», – зазначили в МОН.
І пояснили, що таким чином учасники тестування отримають і результат тестування з мови й літератури, але й додатково – результат ЗНО з української мови. Тобто ЗНО одне, а оцінки можна здобути дві: з української мови та літератури та окремо з мови.
Однак це можливо лише в такому варіанті. Результат ЗНО саме з української мови не можна буде використати й як результат тестування з української мови й літератури.
Далі – на вибір
Загалом, щоб вступити до вишу, потрібно буде здати ЗНО з двох-трьох предметів (замість одного з них може бути творчий конкурс). Другий та інші конкурсні предмети будуть відрізнятися залежно від спеціальності. Наприклад, абітурієнтам, які захочуть здобути ступінь бакалавра з філології, потрібні будуть результати ЗНО з:
— української мови й літератури;
— іноземної мови;
— історії України або математики, або біології, або географії, або фізики, або хімії – на вибір.
А якщо абітурієнт захоче навчатися дизайну (за спеціалізаціями «Графічний дизайн», «Дизайн одягу (взуття)», «Дизайн середовища», «Промисловий дизайн»), йому потрібно буде:
— надати результати ЗНО з української мови й літератури;
— надати ЗНО з математики;
— пройти творчий конкурс у виші.
Для тих, хто вступатиме до вишу вже як молодший спеціаліст, фаховий молодший бакалавр чи молодший бакалавр, необхідно буде отримати результати ЗНО з двох предметів та скласти фахове випробування (іспит).
Першим предметом також є українська мова або українська мова й література. Другий залежатиме від самого закладу. Якщо мова йде про навчання на бюджеті, виш може обирати між математикою та історією України. А абітурєнтам, які вступають на контракт, заклади можуть запропонувати обрати предмет із власного переліку.
У МОН також зауважили, що абітурієнти можуть використовувати для вступу результати ЗНО не лише 2022 року, а й 2019-го та 2020-го.
Усі деталі про конкурсні предмети, результати з яких потрібні для вступу на ту чи іншу спеціальність на здобуття різних наукових ступенів, є в додатку 4 до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році.
Докладна інформація щодо складання ЗНО оприлюднена на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) в розділі «Підготовка. ЗНО-2022». Для тренування можна використовувати тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років» та ознайомитися з Путівником учасника ЗНО.
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Сообщить об опечатке
Текст, который будет отправлен нашим редакторам: