Краматорці, на честь яких названі вулиці: Олександр Птиця

Краматорськ | 09:22, 13.05.2023
 Поделиться

Поделиться в

aleksandr ptica kramatorsk
У Краматорську перейменували 307 вулиць. Є вулиці, які отримали своє нове ім’я на честь видатних краматорців, людей, які  внесли вагомий внесок у розвиток міста, його культури, медицини та інших сфер життя. 
Пропонуємо разом зі “Східним проєктом” згадати цих людей.

Вулиця Щукіна перейменована у вулицю Олександра Птиці. Лікаря вищої категорії, Заслуженого лікаря України. Людини, яка стояла біля витоків створення онкологічної служби міста. Понад 40 років він лікував людей, рятував життя і майже 30 років керував онкодиспансером Краматорська.

“Східний проєкт” неодноразово спілкувався з лікарем. Згадаємо, що розповідав Олександр Птиця про себе та свою професію.

“Професія лікаря потребує повної віддачі” 

“Професія лікаря будь-якої спеціалізації потребує повної віддачі, співчуття до пацієнтів, професіоналізму. Якось так сталося, що я проходив інтернатуру більше в онкології. Хоча я не ставив за мету стати онкологом, я просто хотів бути хірургом”.

“Операцій зробив тисячі” 

“Я свою першу операцію добре пам’ятаю, це було на 3 курсі, я ходив у хірургічний гурток у медуніверситеті, першою операцією була апендектомія у 1969 році. 

За операційним столом я простояв з 1976 до 2013 року. Операцій зробив тисячі. У день, як правило, було 1-2 операції, це великих. Коли працював в Алжирі, правда там я працював травматологом, було і дві, і три, і п’ять операцій. Але ніякої писанини. І платили там «страшні» гроші. Дві з половиною тисячі доларів мені платили”.

“Я пишаюся своїм колективом” 

“Я пишаюся своїм колективом, у нас добрий колектив. Щодо лікарів, то це творчі люди, щоб бути хорошим лікарем, справжнім лікарем, треба бути творчою людиною, постійно вчитися, їздити на конгреси, тренінги, курси… Наші лікарі постійно їздять і все нове, що дізнаються, потім використовують у роботі. Інертних у нас немає, і ледарів у нас немає, дякую всім за це. У нас добрий і середній медперсонал, і санітарочки. У нас єдина команда, і я хочу щоб так було завжди. Я дуже задоволений своїм колективом”.

Колеги про Олександра Птицю 

Заступник начальника міського відділу охорони здоров’я Краматорська Валерія Мельник: «Олександр Герасимович – знакова фігура для Краматорська. Він створив онкологічну службу, колектив та працював до останнього, поки дозволяло здоров’я. Олександр Птиця неодноразово обирався депутатом облради і там працював у депутатській комісії з охорони здоров’я, сприяв ухваленню важливих для міста рішень. Він був чудовою людиною, колегою та керівником».

Медичний директор ОТМО Краматорська Сергій Кузьмін: «Я знав Олександра Герасимовича майже 40 років. Він приймав мене на роботу. Талановитий керівник, хороший лікар, чуйна і мудра людина. Він умів завжди підібрати правильні слова, ухвалити потрібне рішення. Він створив чудовий колектив професіоналів. Олександр Птиця вклав усю душу, всі свої знання у роботу. Лікар з великої літери”.

Директор ОТМО Краматорська Олександр Гейко: «Олександр Герасимович Птах стояв біля витоків створення онкологічної служби в м. Краматорську. Після подій 2014 року саме його установа підставила своє плече новим структурним підрозділам, що створювалися в Краматорську та області. Нам усім він запам’ятається насамперед як людина, яка, незважаючи на всю тяжкість ноші, що випала на його частку, змогла одночасно поєднати в собі кращі людські та лідерські якості. Без перебільшення скажу, що як керівник він користувався не тільки заслуженою повагою, але й любов’ю свого колективу».

Біографічна довідка

Олександр Герасимович Птиця народився 24 січня 1949 року у сім’ї медичних працівників. Після закінчення середньої школи у 1966 році вступив до Луганського державного медичного інституту, який закінчив у 1972 році за спеціальністю «лікувальна справа».

З 1972 до 1975 року проходив військову службу в армії. З 1975 до 1976 року працював лікарем-травматологом у Свердловській центральній районній лікарні Луганської області. З 11 жовтня 1976 року по 1986 рік працював лікарем-онкологом онкохірургічного відділення №1 краматорської Центральної міської лікарні.

З 1984 по 1986 перебував у закордонному відрядженні в Алжирі. Після повернення із закордонного відрядження з 1987 по 1991 рік завідував онкохірургічним відділенням № 1 Центральної міської лікарні м. Краматорська. З 1991 року до березня 2020 року працював головним лікарем Краматорського онкологічного диспансеру (зараз — Обласне територіальне медичне об’єднання).

2009 року Олександру Птиці присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».

Цитати Олександра Птиці 

«Раніше працювали майже без будь-якої апаратури, крім рентгена. Апаратура називалася — око, палець, вухо, і справлялися».

«У молодості є зуби, але немає м’яса, а в старості є м’ясо, але немає зубів».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: