Лікар Ірина Підченко: чим корисні пре- і пробіотики

Краматорськ | 11:30, 10.09.2022
 Поделиться

Поделиться в

305845647 493475402784099 3316653929568328095 n 
Чим такі корисні пре- і пробіотики і яка між ними різниця? Про це розповіла у Фейсбуці лікар Центру сімейної медицини №1 Краматорська Ірина Підченко.
 
«Чи знали ви, що всередині кожної людини трильйони мікроорганізмів, які живуть з нами протягом всього життя? Ці мікроби включають різні види бактерій, грибів, вірусів і дріжджів. Всі вони виконують дуже важливу роль в метаболічних, імунних і харчових функціях. Вони можуть допомогти організму протистояти повсякденним хворобам. Також бактерії в кишківнику відповідають за розщеплення їжі, щоб тіло могло всмоктувати необхідні поживні речовини. Цю спільноту мікробів об’єднують під назвою “мікробіом”. До нього і входять славнозвісні “пре- і пробіотики”. Але чим вони такі корисні і яка між ними різниця?
 
Що таке пробіотики?
 
Пробіотики — це живі бактерії, які містяться в їжі або харчових добавках, допомагають покращити баланс корисних бактерій у кишківнику. Вони виконують величезний обсяг роботи:
розщеплюють і збирають поживні речовини з їжі, яку ви споживаєте, щоб засвоїти їх;
допомагають у боротьбі з будь-якими сторонніми, нездоровими бактеріями, які можуть потрапити у вашу шлунково-кишкову систему.
 
Що таке пребіотики?
 
Як і пробіотики, пребіотики відіграють важливу роль у підтримці порядку в шлунково-кишковому тракті, однак, вони не є живими штамами бактерій. Пребіотики — це види рослинної клітковини, якими живляться пробіотики, вони також важливі, тому що без них пробіотики не змогли б виконувати свою роботу.
 
Продукти, багаті пробіотиками, включають:
Розсіл.
Кефір.
Квашена капуста.
Йогурт.
 
Пребіотики містяться в необроблених харчових продуктах, таких як:
спаржа,
артишок,
банан,
насінн я льону
часник
листова зелень
цибуля
сочевиця
помідор
Якщо у вас проблеми з шлунково-кишковим трактом, додавання пробіотиків і пребіотиків (харчові добавки) може вам допомогти. Проте це може визначити тільки лікар!
Нагадуємо номери телефонів нашого call-центру:
050-357-07-05
095-274-18-02
42-00-98

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: