Лікар Світлана Доренська: як виявити онкологічне захворювання

Краматорськ | 09:49, 14.09.2022
 Поделиться

Поделиться в

o 1em1a4rjk1ivrl5j11vaiv7179r42 
Як виявити онкологічне захворювання? Про це у Фейсбуці розповіла лікар Центру сімейної медицини №1 Краматорська Світлана Доренська. 
 
«Рання діагностика раку часто буває запорукою успішного лікування. Тому завдання кожного з нас – бути уважним до свого організму та звертати увагу на симптоми, що можуть допомогти виявляти онкологічні захворювання на ранніх стадіях. Отже, на що звернути увагу?
Зміни шкіри
Поява нових невусів у дорослому віці або зміна вже наявних (зміна кольору, розміру, форми) може бути ознакою раку шкіри. Якщо виявили такий в себе – неодмінно потрібно звернутися до лікаря для проведення дерматоскопії та подальшого до обстеження.
Тривалий кашель
Якщо ви не курите, тривалий кашель рідко коли може бути ознакою раку легень. Частіше це буває при постназальному затіканні, астмі, кислотному рефлюксі. Але якщо цей кашель зберігається на фоні лікування або ви курите – це привід обов’язково звернутися до лікаря.
Зміни грудей
У більшості звернень, коли самостійно були виявлені зміни грудей, діагноз раку не підтверджувався. Але важливо повідомити свого лікаря про наявність ущільнень, змін сосків або виділень, почервоніння чи болю в грудях. Адже може знадобитися дообстеження для точного виключення або підтвердження раку грудей.
Здуття живота
Часто здуття живота може бути при зміні харчування, дієті чи стресі. Але якщо симптоми тривало зберігаються і при цьому є втрата ваги, швидка стомлюваність, біль у спині – слід обов’язково проконсультуватися у свого лікаря, адже це може бути ознакою раку яєчників.
Проблеми із сечовипусканням
У чоловіків з віком можуть виникати труднощі з сечовипусканням, такі як часте сечовипускання, слабкий або переривчастий струмінь сечі. Це може бути ознакою збільшення передміхурової залози, але в деяких випадках і симптомом раку простати. Існує спеціальний аналіз крові на визначення простат-специфічного антигену, що може бути корисним для скринінгу даного типу раку.
Якщо знайшли у себе схожі симптоми – обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем Центру сімейної медицини №1 м. Краматорська!».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: