Максим Єфімов: «Потрібно довершити реформу атомної галузі»

Краматорськ | 11:07, 2.02.2023
 Поделиться

Поделиться в

328308946 946737796261538 8341796915350818563 n
Максим Єфімов, співголова депутатської групи «Відновлення України», вважає, що в Україні потрібно довершити реформу атомної галузі. 

«Вітчизняна атомна сфера продовжує бути ядром української енергетичної галузі загалом. Надійне функціонування трьох АЕС на підконтрольній Україні території забезпечує унеможливлення реалізації планів агресора лишити нашу країну в темряві. Наші енергетики в надзвичайних умовах завдяки власному професіоналізму та витримці демонструють надзвичайну ефективність та результативність. Разом з тим, ми маємо не лише думати, як встояти в складний для країни час, але і розвивати ядерну галузь. Попри війну в силі лишаються плани побудови абсолютно нових двох атомних блоків на Хмельницькій атомній електростанції. У січні прийнято стратегічне рішення про розробку технічної документації на зведення двох реакторів типу AP1000 компанії Westinghouse.

Разом з тим, продовжується робота над поверненням Україні контролю над шістьма блоками Запорізької АЕС із залученням МАГАТЕ. У парламенті ми маємо на меті посилити позитивний рух для якісної реформи української атомної енергетики. Наш законопроєкт №8067 нині перебуває на фінальній стадії прийняття, тобто розглядається у другому читанні.

Мова йде про реорганізацію НАЕК «Енергоатом» та перетворення його в акціонерне товариство, що на 100% належить державі. Корпоратизація компанії гальмувалась довгі роки, що не пішло їй на користь. Це питання має бути нарешті вирішене. Після проходження всіх правок, маю надію, на найближчому пленарному засіданні закон буде прийнято в цілому. Не маю сумнівів, що Україна не лише відновить свою енергетичну спроможність, забезпечивши безперебійне постачання електрики населенню та промисловості, а й стане надійним експортером на спільному європейському енергоринку».

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: