Максим Єфімов: «Потрібно поліпшити державну політику для збереження доступу до чистої води»
Поделиться в
Копировать ссылку
Народний депутат України Максим Єфімов, голова депутатської групи «Відновлення України» вважає, що за останній рік можливості населення споживати якісну питну воду значно погіршились. З метою покращення ефективності держави у цьому надважливому напрямі зареєстровано пакет законопроєктів 9020, 9021 для унормування діяльності з буріння та використання свердловин для добування підземних вод.
«Питання доступу українських громадян до чистої прісної води навіть до широкомасштабної війни викликало серйозне занепокоєння. Зокрема, дефіцит спостерігався вже у 13-ти українських областях. За останній рік можливості населення споживати якісну питну воду значно погіршились. Особливо мова йде про прифронтові регіони. Окрема проблема — якість питної води. Недосконала водна політика, запроваджена в минулі роки, не вберігає від серйозного забруднення водних запасів.
З метою покращення ефективності держави у цьому надважливому напрямі разом з колегами по депутатській групі «Відновлення України» зареєстрували пакет законопроєктів 9020, 9021 для унормування діяльності з буріння та використання свердловин для добування підземних вод. Передусім пропонується запровадження превентивного захисту якості питної води. З цією метою раціонально мовити про введення ліцензування такої господарської діяльності як буріння свердловин для добування підземних вод, а також їх ліквідація та/або тампонування.
Нині, коли попит на подібні свердловини зріс у рази з об’єктивних причин, фіксуються непоодинокі факти локального забруднення горизонтів внаслідок неправильних робіт та подальшої експлуатації водозаборів. Обов’язок держави — забезпечити надійний контроль за раціональним використанням надр, зокрема і питної води. Видача запропонованих ліцензій має відбуватись центральним органом виконавчої влади, що реалізує держполітику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, у галузі управління і контролю за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів. Окремо ініціюється запровадження адміністративної відповідальності за незаконну діяльність з буріння свердловин для добування підземних вод.
Так, штраф складатиме від 17000 до 34000 грн. За умови повторного правопорушення протягом року — від 34 тисяч гривень до 51 тисячі грн. Разом з тим, незабезпечення ліквідаційного санітарно-технічного тампонажу свердловин може загрозувати штрафом до 68 тисяч гривень. Необхідність відповідних законодавчих змін також продиктовано рішеннями Ради національної безпеки і оборони України від 23 березня та 30 липня 2021 року.
Маємо зберегти та примножити доступ наших громадян до якісної питної води зі збереженням довкілля».
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Сообщить об опечатке
Текст, который будет отправлен нашим редакторам: