Медична допомога при травмах є безоплатною і входить у Програму медгарантій

Краматорськ | 11:18, 26.12.2022
 Поделиться

Поделиться в

travmatyzm 
Через погодні умови ризик травмуватись взимку підвищується. Тому важливо знати, яку медичну допомогу можна отримати та як вона фінансується. Роз’яснення опублікувала Національна служба здоровя України.
 
«Медична допомога при травмах є безоплатною і входить у Програму медичних гарантій. Платити за неї пацієнту не потрібно.
 
Якщо ви, чи хтось із близьких стали свідком, що хтось, травмувався, і людина не може рухатись або сповіщає, що відчуває різкий, потрібно зателефонувати за номером екстреної медичної допомоги 103.
 
Швидка допомога приїжджає до людини, яка перебуває у невідкладному стані. Йдеться про травми, які загрожують життю. Приїхавши на виклик, бригада оцінить стан пацієнта, надасть невідкладну допомогу і за потреби транспортує його до медичного закладу відповідно до затвердженого в регіоні маршруту пацієнта.
 
Екстрена медична допомога є безоплатною для пацієнта. Щоб отримати таку допомогу пацієнту не потрібна декларація з лікарем чи направлення.
 
Якщо пацієнта з травмою госпіталізували, то в безоплатний пакет медичної допомоги в стаціонарі входять:
інструментальні та лабораторні обстеження;
полегшення, зняття чи усунення симптомів захворювання;
знеболення та медикаментозна терапія;
хірургічні операції, післяопераційний моніторинг пацієнта і подальша медикаментозна терапія;
цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
медична реабілітація в гострому періоді.
 
Якщо госпіталізація не потрібна, пацієнт отримує медичну допомогу амбулаторно. Звертатись до сімейного лікаря за направленням до травматолога, щоб отримати першу невідкладну допомогу, не потрібно.
Амбулаторна допомога включає діагностику, а також лікування травм та реабілітацію. Це та допомога, яку пацієнт отримує від лікарів вузької спеціалізації. Таких як лікар-хірург чи лікар ортопед-травматолог. Ці фахівці можуть обстежити пацієнта в амбулаторних умовах чи лікувати в умовах денного стаціонару, провести необхідні лікувальні процедури або вирішити питання щодо потреби хірургічного лікування.
 
Якщо після травми пацієнт потребуватиме реабілітації, то це також передбачено Програмою медичних гарантій. НСЗУ оплачує послуги з медичної реабілітації у гострому періоді яка передбачена в пакетах медичних послуг, які надаються в стаціонарних умовах, а також у післягострому та довготривалому періодах в окремих пакетах медичних послуг за напрямом реабілітація. Саме реабілітація буде одним із пріоритетів у Програмі медичних гарантій у 2023 році».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: