Миколаївців запрошують до участі у фотоконкурсі «Вікі любить Землю»

Культура | 09:45, 16.06.2020
 Поделиться

Поделиться в

З 1 по 31 липня пройде українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю», присвяченого пам’яткам природи України. Переможці та найактивніші учасники отримають цінні призи, а найкращі конкурсні фото природи України будуть змагатися на міжнародному рівні.

Конкурс «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) має на меті створення бази фото об’єктів природно-заповідного фонду на території України під вільною ліцензією для ілюстрування Вікіпедії та інших проектів, а також привернення уваги до стану навколишнього середовища.

Цього року конкурс проходить у 32 країнах світу. В Україні фотозмагання відбудеться вже восьмий рік поспіль. За попередні роки учасники подали на конкурс світлини понад 4 тисяч об’єктів природно-заповідного фонду України. Конкурсанти завантажили понад 80 тисяч вільних зображень, зроблених у національних природних парках, заповідних урочищах, заказниках, біосферних, природних заповідниках, на території пам’яток природи, ботанічних садів, дендрологічних та зоологічних парків.

Це великий внесок у розвиток вільних знань, однак понад 50% пам’яток, що занесені до державного реєстру досі не мають своїх фото у Вікіпедії.

Зазначаємо, що на території Миколаївської міської об’єднаної територіальної громади розташовані три об’єкти природно-заповідного фонду України: ландшафтний заказник місцевого значення «Зміїна гора», ботанічний заказник місцевого значення «Крейдяне» та відділення «Крейдяна флора» Українського степового природногозаповідника.

Заказник «Зміїна гора» розташований на північ від села Першомар’ївка на території Краматорської міської ради та Миколаївської міської об’єднаної територіальної громади. Заказник «Крейдяне» розташований на землях Рай-Олександрівського старостинського округу в районі селищ Пискунівка та Стародубівка. «Крейдяна флора» частково розташована на території Рай-Олександрівського старостинського округу на схилах правого берега р. СіверськийДонець поблизу с. Пискунівка.

Участь у конкурсі можуть брати як професійні фотографи, так і любителі. Протягом липня всі охочі можуть подати світлини природних територій власного авторства, зроблені у будь-який період часу.

Переможцями конкурсу стануть 10 учасників, які наберуть найбільше балів за фотографування пам`яток, що зазначені у конкурсних списках.

Також будуть відзначені конкурсанти, що сфотографують найбільше пам’яток у кожному з 27 регіонів України; при визначенні переможців у цих номінаціях перевага надаватиметься фотографіям об’єктів, що ще не були сфотографовані в межах конкурсу.

Журі також обере найкращі світлини кожного з 27 регіонів України та десять найкращих фотографій конкурсу. Переможці за кількісним внеском та автори найкращих світлин будуть відзначені цінними призами. Десять найкращих фото
представлять Україну на міжнародному етапі.

Детальніше з усіма умовами та регламентом конкурсу можна ознайомитися за посиланням: http://wle.org.ua/rules/.
З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертайтеся до організаційного комітету:
wle@wikimedia.org.ua
Сторінки у соцмережах: facebook.com/wle.ua, instagram.com/wle_ukr

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: