На базі Слов’янської  ТЕС відбулися показові сумісні навчання з питань цивільного захисту + Фото

Общество | 09:18, 10.11.2018
 Поделиться

Поделиться в

9 листопада на базі СО ПАТ «Донбасенерго» «Слов’янська ТЕС» відбулися показові сумісні навчання з питань цивільного захисту. У заході взяли участь начальники управлінь цивільного захисту обласних державних адміністрацій інших областей. Тренування проводилось сумісно з керівним складом підприємства, членами комісій з питань надзвичайних ситуацій та евакуації, керівним та особовим складом формувань цивільного захисту області, підрозділами Головного управління ДСНС України у Донецькій області, співробітниками екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а також  працівниками та службовцями підприємства для відпрацювання окремих питань цивільного захисту.

Навчання складалися із двох частин: практичної та теоретичної. Після вітального слова присутні заслухали доповідь щодо характеристик основних небезпек техногенного походження на території області. Учасники ознайомилися із планом проведення навчань, після чого відправилася безпосередньо на локації.

За задумом навчань, в результаті обстрілу Слов’янської ТЕС сталося займання одного з резервуарів з мазутом на території підприємства, куди були негайно направлені пожежно-рятувальні підрозділи Головного управління ДСНС України у Донецькій області за підвищеним номером виклику. На місці події рятувальники, оцінивши обстановку, встановлюють пожежну автоцистерну на пожежний гідрант  для  подачі води за допомогою стаціонарного лафетного ствола на охолодження стінок палаючого резервуару з мазутом. Крім того, надходить інформація про постраждалого. На місце пожежі прибуває карета швидкої допомоги центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, медичні працівники оглядають  потерпілого, надають невідкладну первинну допомогу та приймають  рішення щодо направлення до стаціонарного лікувального закладу травмованого працівника.

До місця пожежі прибувають додаткові сили та засоби, утворюється штаб, який організовує  управління та координацію оперативних дій усіх залучених підрозділів і служб під час гасіння пожежі. Весь особовий склад працює у теплозахисних костюмах «Індекс 1200». Пожежно-рятувальні роботи одночасно проводяться за вдома напрямками: охолодження стінок палаючого  резервуару та утворення на вирішальному напрямку для подачі піни в осередок резервуару по автодрабині. Після проведення пінної атаки умовну пожежу вдається локалізувати, а згодом – і ліквідувати.

Підводячи підсумки проведених тактико-спеціальних навчань, і рятувальники, і працівники об’єкту були одностайними у важливості та необхідності проведення таких спільних тренувань. Така співпраця між промисловим сектором та рятувальникам, як показує досвід, є ефективною і сприяє гарантуванню безпечних умов праці для персоналу й забезпечення безпеки населення, яке проживає поруч.

 

ГУ ДСНС України у Донецькій області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: