На час воєнного стану діти не потребують обовʼязкової присутності для проходження комісії з підтвердження інвалідності

Краматорськ | 12:09, 30.10.2022
 Поделиться

Поделиться в

 
a3c677b likar ogliad
На час воєнного стану діти не потребують обовʼязкової присутності для проходження комісії з підтвердження інвалідності. Про це інформує МОЗ України.
 
«На час воєнного стану і протягом 6 місяців після його припинення або скасування, діти по досягненню 18-річного віку НЕ потребують обовʼязкової присутності для проходження комісії з підтвердження інвалідності.Це прямо врегульовано п.1 постанови Кабінету Міністрів № 225 від 8 березня 2022 року:
“… у разі коли особа, що звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії”. ©
Таким чином, якщо дитина з інвалідністю, якій виповнилось 18 років, не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК.
 
Проведення медико-соціальної експертизи за направленням лікарсько-консультативної комісії здійснюється незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, яка звертається для встановлення інвалідності.
 
Нагадуємо, що оформити інвалідність особам, які перебувають за кордоном, під час дії воєнного стану в Україні також можливо. Для цього людині необхідно надіслати медичні документи й обстеження українською мовою до сімейного або лікуючого лікаря на території України для оформлення «Направлення на МСЕК» (форма 088/о). Докладніше: https://bit.ly/3Sz0wDn.
Також звертаємо вашу увагу, що в період дії воєнного стану для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності НЕ потрібно, оскільки згідно з постановою КМУ № 390 термін дії інвалідності та індивідуальна програма реабілітації (ІПР) подовжені на період дії воєнного стану.

Відмова у дистанційному обслуговуванні, вимоги обовʼязково прибути на проходження комісії та ігнорування зазначених постанов КМУ є прямим порушенням чинного законодавства та ваших громадянських прав та свобод. Якщо ви стикнулися з таким випадком, просимо негайно повідомляти нас за номером: 0 800 60 20 19″.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: