На Донеччині вісім членів злочинної організації постануть перед судом за катування громадян та інші тяжкі злочини у в’язниці «Ізоляція»

Криминал | 14:39, 3.10.2021
 Поделиться

Поделиться в

Поліцейські завершили розслідування та спрямували до суду обвинувальні акти відносно двох організаторів підпільної катівні та шести конвоїрів. У результаті семи років наполегливої праці оперативників і слідчих керівникам та учасникам злочинної організації, яка діяла за вказівкою кураторів з РФ,заочно буде винесено вирок.

Над документуванням злочинів, вчинених проти жителів Донеччини, працювали співробітники міграційної поліції та детективи слідчого управління у співпраці з Донецькою обласною прокуратурою.

Для масштабного розслідування було залучено значні сили та ресурси. Зокрема правоохоронці провели слідчі дії з понад пів сотнею осіб, які пройшли «Ізоляцію» та зараз мешкають в різних областях України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у червні 2014 на території захопленого бойовиками колишнього заводу ізоляційних матеріалів в тимчасово окупованому Донецьку було організовано підпільну в’язницю. Вона призначалася для громадян із проукраїнською позицією – як учасників АТО/ООС, так і цивільних мешканців.

Для забезпечення функціонування тюрми було створено злочинну організацію. На сьогодні поліцейські у повному обсязі зібрали докази відносно восьми її членів: безпосередніх керівників та охоронців-конвоїрів. Керували катівнею двоє мешканців Донеччини 39 та 48 років, які перебували на посаді начальника «службы специальных операций МГБ ДНР», що контролюється РФ.

Зловмисники проводили допити із застосуванням до полонених тортур: підключали до різних органів електрострум, спилювали зуби, ґвалтували, проводили імітацію розстрілу та поховання живцем із забиванням цвяхів у труну.

Крім того, тюремники організували експлуатацію потерпілих, яких виганяли на примусові роботи: розвантаження бойових припасів, ремонт бойової техніки, будівництво доріг, прибирання у «резиденції керівництва». Виснажені люди були змушені працювати з ранку до пізнього вечора, часто без їжі та води, під охороною конвоїрів з автоматами, які знущалися з в’язнів. Також бранців примушували розбирати награбований у захоплених підприємствах товар, зокрема прострочені продукти харчування, які потім фасували у нову упаковку та продавали мешканцям у великих магазинах.

У справі проходять 34 потерпілих, серед яких чоловіки та жінки різного віку, є пенсіонери та 18-річний юнак.

Фігурантам заочно висунуто звинувачення в участі у злочинній організації (ч. 1 ст. 255 КК України), незаконному воєнізованому формуванні (ч.1 ст. 260),жорстокому поводженні з цивільним населенням(ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 438), торгівлі людьми (ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 149).

Крім того, шестеро конвоїрів обвинувачуються за ч.1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України (участь у терористичній організації).

Згідно з чинним законодавством, обвинувачених може бути засуджено заочно та після затримання одразу поміщено до міць позбавлення волі.

 

Відділ комунікації поліції

Донецької області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: