На яких підставах відмовляють у виплатах допомоги на ВПО та як запобігти таким ситуаціям?

Краматорськ | 09:09, 13.03.2023
 Поделиться

Поделиться в

depositphotos 552177892 xl 2
На яких підставах відмовляють у виплатах допомоги на ВПО та як запобігти таким ситуаціям?Пропонуємо розглянути найрозповсюдженіші ситуації.
 
Громаду, з якої перемістилася особа, виключено з Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ
 
Законна відмова у призначенні допомоги вперше та законна причина припинення виплат.
Виняток! Право на допомогу мають ВПО, житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, ТА такою особою:
подано заявку на відшкодування відповідних втрат до 20 травня 2022 року через Дію, АБО
надано документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ.

“Старі” ВПО не мають права на виплати

Залежить від обставин. Так, право виплати мають і ВПО ДО 24.02.2023 р., які: станом на 1 березня 2022 р. отримували щомісячну адресну допомогу;
повторно (після 24 лютого 2022 р.) перемістилися з тимчасово окупованої РФ території України, територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих РФ.

ВПО має інші джерела доходу

Незаконна відмова, яка мала місце у перші місяці повномасштабного вторгнення. Нагадуємо, виплата допомоги на проживання ВПОНЕ залежить від:
працевлаштування чи відкриття ФОП;
купівлі рухомого або нерухомого майна;
отримання міжнародних видів допомоги;
отримання гуманітарної допомоги;
отримання субсидії;
отримання інших видів соціальної допомоги.

ВПО повторно перемістилася, але НЕ поверталася додому

Незаконна підстава для припинення виплат. Бувають випадки, коли ВПО повторно перемістилися і органи соціального захисту населення призупиняють виплати із різної аргументації, зокрема “очікуємо, коли попередній УСЗН передасть Вашу справу нам”.
Відповідно до Порядку надання допомоги на проживання ВПО ​​у разі, коли внутрішньо переміщена особа змінювала своє місце обліку та не отримала допомогу, на яку вона мала право, допомога призначається за останнім місцем обліку.
Діти ВПО не мають права на виплати

Залежить від обставин. Діти, які народилися у ВПО, мають право на отримання довідки переселенця. Щодо допомоги на проживання, то вони мають право на грошові виплати за умови, що їх батьки після 24.02.2022 р. перемістилися з населеного пункту в районі воєнних (бойових) дій або окупації.
 
ВПО відсутня за місцем фактичного проживання/перебування

Залежить від обставин. У разі, коли після перевірки виявлено відсутність переселенця за місцем обліку ВПО і він протягом 10 календарних днів не прибув до органу соціального захисту населення, орган соціального захисту населення приймає рішення про припинення надання допомоги на проживання з наступного місяця. Зверніть увагу! Дана обставина є підставою для припинення виплат, а не скасування довідки ВПО.

ВПО виїхала за кордон

Залежить від обставин. Виїзд на постійне місце проживання за кордон є підставою для скасування довідки ВПО, а відповідно — і виплат. Також довідка скасовується, а виплати припиняються на підставі інформації про тривалу відсутність особи за місцем проживання (понад 60 днів).
Окрім того, якщо після перевірки виявлено відсутність переселенця за місцем обліку ВПО і він протягом 10 календарних днів не прибув до органу соціального захисту населення, то виплати припиняються.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: