«Налог на Google» в Украине – что это значит для обычных пользователей

Общество | 11:30, 11.01.2022
 Поделиться

Поделиться в

В Україні почав діяти закон про так званий «Податок на Google». Розбираємося, що це означає та кого торкнеться.

Що таке «Закон про податок на Google»

В Україні почав діяти закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам».

У народі цей закон охрестили «законом про податок на Google». Відповідний законопроєкт №4184 Верховна Рада ухвалила 3 червня 2021 року в другому читанні та в цілому. Президент підписав закон 28 червня.

Суть закону в тому, що відтепер незареєстровані в Україні міжнародні інтернет-компанії сплачуватимуть 20% податку на додану вартість (ПДВ) з доходів від своїх послуг. Тут маються на увазі платні додатки, хмарні сховища, фільми, книги, реклама, ігри, програмне забезпечення, музика тощо.

Кого закон стосується, а кого — ні

У пояснювальній записці до законопроєкту йшлося про те, що такий податок принесе до держбюджету щонайменше 3 млрд грн на рік. Актор законопроєкту, голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, каже, що великі міжнародні корпорації свідомо ухиляються від оподаткування.

Закон стосується не тільки Google, а й інших великих компаній, чиї річні обсяги операцій з надання послуг перевищують 1 млн грн. Зокрема, це YouTube, Meta, Twitter, Tik Tok, Netflix, Amazon, Apple, Microsoft. Також закон торкнеться сервісів реєстрації доменів і хостингу, інших ІТ-компаній.

Від податку звільнятимуться освітні ресурси. Новий податок не стосуватиметься і послуг, які компанії надають через своє представництво в Україні. Українські офіси поки що мають Google та Microsoft.

Хто платитиме

Із 1 грудня для українців подорожчали усі цифрові послуги та товари Google. Тепер індивідуальні користувачі та ФОП, які проводять транзакції через власні банківські карти, платитимуть на 20% більше.

До вартості своїх послуг вже додали 20% Amazon та eBay. Також у Google, Facebook та Instagram вже подорожчала реклама.

Передбачається, що для звичайних користувачів та підприємців зростуть ціни на послуги та товари на інтернет-ресурсах. Однак, наразі немає єдиного механізму щодо того, як компанії сплачуватимуть податок — хтось поки що це робить з власні кошти, дехто — за рахунок споживачів.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: