Не вимикаєте зарядку з розетки? Чим це може бути небезпечним

Общество | 18:56, 10.08.2021
 Поделиться

Поделиться в

Власники мобільних телефонів часто не виймають зарядку з розетки, коли відсутня необхідність в її використанні. Чим це може бути небезпечним?

Дехто вважає, якщо телефон не підключений, то і зарядний пристрій нічого не споживає від мережі. Проте це хибне твердження. Незважаючи на те, що сила струму, увімкненого в розетку зарядного пристрою від мобільного телефону дорівнює нулю, електричну енергію пристрій все одно споживає, просто в дуже незначних кількостях. В інструкції до мобільного телефону і зарядного пристрою до нього чітко сказано: «З метою безпеки зарядний пристрій слід використовувати виключно за прямим призначенням й вимикати з мережі після заряджання акумулятору телефону».

Що може статися, якщо не виконувати цю умову?

Сучасні зарядні пристрої для телефонів оснащені вбудованою системою захисту від загоряння. І спалахнути пристрій не може, навіть якщо він постійно буде ввімкнений в розетку. Але стосується це тільки якісних зарядних пристроїв, які не мають жодних пошкоджень. Причина, з якої варто перебороти лінь або забудькуватість і все-таки виймати зарядник з розетки, — перепади напруги в мережі. В таких випадках напруга в розетці може збільшитися від 220 до всіх 380В. Такий стрибок напруги може вивести з ладу пристрій й навіть спровокувати пожежу.

Особливу небезпеку, становить ввімкнений зарядний пристрій під час ударів блискавки. Тут вже не важливо чи підключений мобільний телефон, чи ні. По-перше, блискавка може вивести з ладу будь-який електроприлад, незалежно від того, яка сила споживаного струму. По-друге, зарядний пристрій може спалахнути після удару блискавки, що є небезпечним.

Йдучи з дому, не лінуйтеся, обійдіть всі кімнати, вимкніть з мережі не тільки зарядні пристрої стільникових телефонів, але й всі споживачі електричного струму: електрочайники, телевізори, комп’ютери, ноутбуки, пральні машини та інші.

Держпожнагляд м. Слов’янськ

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: