Онлайн-навчання: головні виклики, ризики та відповідальність батьків

Краматорськ | 14:40, 30.12.2022
 Поделиться

Поделиться в

dystantsiy ne navchannya zminylo osvitu
На сайті «Освітній портал» про ризики відповідальності для батьків, способи захисту та відновлення порушених прав в умовах онлайн-навчання розповідає адвокатка, член Ради Комітету з сімейного права НААУ Ольга Семенюк.

«Як зауважила експерт, онлайн-навчання мало вирішити багато питань. В той самий час дистанційна освіта породжує багато супутніх проблем. Першочергово, батьки та діти стикаються з технічними складнощами, неможливістю під’єднатися до онлайн-уроку через відсутність електроенергії, Інтернету, а також матеріальними складнощами, що полягають у неможливості придбати відповідну техніку (телефон, ноутбук, планшет).

Дані проблеми лягають на плечі батьків, адже саме на них покладаються обов’язки, передбачені приписами Сімейного кодексу України (далі – СК України).

Мовиться про обов’язки, визначені статтею 150 СК України, щодо виховання та розвитку дитини, а саме один із основних обов’язків по забезпеченню здобуття дитиною повної загальної середньої освіти та підготовки її до самостійного життя.

В умовах воєнного стану Міністерством освіти України були прийнято рішення передбачити можливість для батьків обирати форму навчання для своїх дітей, а саме чи буде це очна, дистанційна форма або ж змішане навчання.

Експерт звернула увагу, що вибір форми навчання відбувається саме за заявою батьків з врахуванням можливостей конкретної школи.

Цьогорічним нововведенням є змішана форма навчання що  передбачає поєднання очної та дистанційної форм. Якщо виникає ситуація, за якої адміністрація школи не може організувати для дитини змішану форму навчання, а батьки відповідно не можуть домовитися між собою, для узгодження зазначеного питання рекомендується звернутися до органів опіки та піклування, який уповноважений на розгляд спорів, пов’язаних з вихованням дитини.

У випадку, якщо ж батьки не можуть або не бажають створити належні умови для онлайн-навчання, для них передбачено настання адміністративної відповідальності. Так, ч. 1 ст. 184 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. За що вони можуть понести покарання у вигляді попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн)».

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: