П’ять речей, які потрібно зробити пацієнту перед святами: поради НСЗУ

Краматорськ | 12:14, 29.12.2022
 Поделиться

Поделиться в

322191054 1783893881976764 5933217032271789599 n
Подбайте завчасно перед святами про доступ до медичної допомоги — адже вона може знадобитися раптово, в найнесподіваніший момент. П’ять речей радить зробити перед святами пацієнту НСЗУ.
 
Уточніть графік роботи сімейного лікаря
Якщо у вас укладена декларація з сімейним лікарем – уточніть, як він працює під час свят. Можливо він планує відпустку.
Якщо у вас немає декларації з лікарем – пам’ятайте, ви можете звернутися до будь-якого сімейного лікаря або терапевта без укладеної декларації під час війни. Однак поцікавтеся, де знаходиться найближча амбулаторія та графік прийому лікарів. Уточнить графік кабінету чергового лікаря на вихідних.
 
Домовтеся з лікарем про спосіб зв’язку
Часто лікарі дають свій номер телефону пацієнтам з якими уклали декларацію. Зокрема, щоб швидко виписати направлення чи рецепт за Програмою медичних гарантій.
Уточніть у лікаря, чи можете ви з ним зв’язатися у разі чого під час свят зручним способом: заталефонувавши, або написавши у месенджер. Однак пам’ятайте про етичне спілкування: не турбуйте лікаря без гострої потреби – адже він також планує відпочити в святкові дні та приділити увагу родині.
 
Перевірте “Доступні ліки”
Якщо ви отримуєте препарати за програмою “Доступні ліки” – перевірте чи не закінчуються ліки. Якщо ви бачите, що їх не вистачить до кінця свят – краще завчасно звернутися до лікаря за новим рецептом та отримати препарати в аптеці.
 
Оновіть домашню аптечку
Кінець року – саме час перевірити ліки в домашній аптечці. Перевірте термін придатності ліків, які залишилися. Що має бути в базовій домашній аптечці, ми писали тут: https://cutt.ly/r02VNhM.
 
Дізнайтеся альтернативний номер виклику бригади екстреної медичної допомоги
На випадок, коли номер 103 перевантажений краще мати під рукою альтернативний номер екстреної допомоги у вашому населеному пункті або районі. Альтернативний номер телефону екстренки можна дізнатися в місцевих органах влади – доволі часто таку інформацію розміщують на сайтах територіальних громад.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: