Поліція нагадує про відповідальність за хибний виклик екстрених служб

Общество | 12:39, 29.07.2021
 Поделиться

Поделиться в

З початку року поліцейські Слов’янська за завідомо неправдивий виклик правоохоронців до адміністративної відповідальності притягнули вісім громадян.

Трапляються випадки, коли люди намагаються вирішити сімейні конфлікти, викликав поліцейських. Так, 60-річна жителька Билбасівки хотіла помститися свекрусі і повідомила поліцейським про те, що вона її б’є. А житель Черкаського повідомив, що під час сімейної сварки він отримав ножове поранення. Також житель Слов’янська повідомляв в поліцію про вбивство своєї дружини.

Жодне з цих повідомлень не підтвердилося, просто заявники перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, в такий спосіб хотіли «розібратися» зі своїми рідними чи знайомими.

Правоохоронці звертають увагу громадян на відповідальність за неправдиві виклики не лише поліції, а й пожежно-рятувальної служби, швидкої медичної допомоги чи інших аварійних служб:

порушення статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб” тягне за собою накладення штрафу від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-3400 грн)

А згідно зі статтею 259 Кримінального кодексу України,  завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, — карається позбавленням волі на строк до восьми років.

Слід пам’ятати, що виклики екстрених служб — не жарти. Відволікаючись на хибний виклик, правоохоронці, медики чи рятівники можуть вчасно не прибути туди, де насправді потрібна їх допомога.

 

Краматорське районне управління поліції

Донецької області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: