Будьте уважні! Актуальні шахрайські схеми

Общество | 13:15, 23.06.2021
 Поделиться

Поделиться в

Протягом шести місяців поліцейські зареєстрували понад 230 шахрайств. У майже кожному третьому випадку реєструвалися афери щодо купівлі або продажу товарів за заниженими цінами через інтернет-сайти.

Громадяни намагалися придбати/продати через інтернет дитячі речі, гаджети, засоби гігієни, побутові прилади, меблі тощо. Суми збитків від шахрайства становили від декількох сотень гривень до сотень тисяч гривень.

Інтернет-шахрайства будуються на вигідних умовах та терміновому продажу речей. Щоб отримати товар «за зниженою ціною», покупець повинен перерахувати усю суму, або значний відсоток від вартості.

Схема виглядає наступним чином: після погодження з продавцем/покупцем умов купівлі-продажу, потерпілі перераховують «партнеру» гроші. Після їх отримання віртуальний партнер класично обриває зв’язок.

Поліція ще раз нагадує про правила, яких потрібно дотримуватися, щоб не поповнити ряди жертв шахраїв.

Питання оплати є одним з найважливіших. Момент передоплати найцікавіший — так як вносячи передоплату покупець по суті передає гроші «під чесне слово». Якщо «Продавець» пропонує декілька видів оплати (безпосередньо при отриманні товару в офісі, післяплатою, повна передоплата тощо), то це нормальна практика. Якщо пропонується тільки один метод, особливо з повною передоплатою — то це повинно викликати у Вас підозру.

Завжди  перевіряйте адресу  сайту —  одна зайва або інша літера означає, що сайт несправжній.  Перевірити фішингові сайти також можна  за допомогою  «бази шахраїв» — у сервісі кіберполіції stopfraud.

Поліція вживає всіх заходів, щоб виявити і затримати зловмисників та закликає громадян бути пильними. Громадяни повинні пам’ятати, що тільки обачність і пильність можуть вберегти їх від неприємних несподіванок.

 

 

Краматорське районне управління поліції

Донецької області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: