Поліція застерігає від актуальних шахрайських схем

Важно! | 16:07, 13.04.2021
 Поделиться

Поделиться в

Попри значну профілактично-роз’яснювальну кампанію та регулярні попередження з боку поліції, громадяни продовжують ставати жертвами шахраїв. Докладніше про нюанси шахрайської діяльності та як вберегтися від дій аферистів читайте далі.

Телефонні шахрайства (SMS про виграш автомобіля чи грошей і необхідність сплати комісійних).

Останнім часом широку популярність отримали смс-розсилки з повідомленнями про виграш автомобіля або грошей. Для отримання «виграшу» зловмисники зазвичай просять перевести на електронні рахунки певну суму грошей, мотивуючи це необхідністю сплати різних податків, транспортних витрат і т.п. Після отримання грошових коштів вони перестають виходити на зв’язок або просять перевести додаткові суми на оформлення виграшу.

Інтернет-шахрайства (купівля-продаж товарів через Інтернет).

Громадяни намагалися придбати/продати через інтернет дитячі речі, гаджети, побутові прилади, меблі тощо. Суми збитків від шахрайства становили від декількох сотень гривень до сотень тисяч гривень.

Інтернет-шахрайства будуються на вигідних умовах та терміновому продажу речей. Щоб отримати товар «за зниженою ціною», покупець повинен перерахувати усю суму, або значний відсоток від вартості.

Схема виглядає наступним чином: після погодження з продавцем/покупцем умов купівлі-продажу, потерпілі перераховують «партнеру» гроші. Після їх отримання віртуальний партнер класично обриває зв’язок.

Шахрайства з банківськими картками (виманювання pin-коду, паролів та зняття з неї коштів).

Здається, навіть дитина знає: коли телефонує невідомий номер, найчастіше, прихований, а звідти хтось представляється співробітником служби безпеки банку, потрібно одразу класти слухавку. Але, на жаль, цей вид шахрайства залишається у ТОП-найпопулярніших на самій його верхівці, бо люди продовжують повідомляти незнайомцям дані своєї банківської картки.

«Вашу картку заблоковано», «Банк проводить розширення вашої кредитної лінії», «Пропонуємо подвійний захист вашої картки» — будь-який дзвінок або смс з пропозиціями «від вашого банку» може виявитися пасткою шахраїв.

Передані паролі з смс-повідомлень, три «завітні» цифри на зворотному боці банківської картки та інші персональні дані люди самі повідомляють незнайомцям, що телефонують, а згодом з їхнього рахунку зникали всі заощадження. Нерідко вже потім, розповідаючи поліцейському, як все відбувалося, люди й самі не розуміють, як змогли передати дані комусь з смс, де чітко прописано: співробітник банку ніколи не запитує паролі, нікому не повідомляйте цей пароль. Не розуміють, як могли по суті самі віддати свої гроші, коли неодноразово чули поліцейські застереження про шахрайські схеми.

Псевдо-працівники (аферисти представляються соцпрацівниками, поліцейськими тощо).

Аферисти часто представляються соціальними працівниками і під приводом надання допомоги проникають до помешкання. Поки господар на щось відволікається, аферист нишпорить в оселі, забираючи все, що має якусь цінність.

Буває, що шахраї представляються правоохоронцями. Схема проста – невідомий телефонує вночі до жертви, навмання каже, що її син / донька / близька людина скоїла злочин, та аби вона уникнула покарання, потрібні гроші. Розгублені люди, замість того, аби зателефонувати родичу, домовляються з незнайомцями та передають їм гроші.

Цілителі й ворожки: ворожіння, зняття порчі.

Що кажуть шахраї, щоб їх пустили в будинок? Що пропонують аферисти? Що насправді їх цікавить? Як правило аферисти діють в парі за заздалегідь відпрацьованою схемою: один відволікає жертву, а інший фігурант забирає цінні речі та гроші. В помешкання довірливих громадян вони потрапляють під різними приводами.

Щоб захиститися, важливо розпізнати загрозу заздалегідь. Ось що зазвичай говорять шахраї: на вас порча, тільки сьогодні ви зможете придбати товар зі знижкою, можемо освятити вам квартиру, обмін грошей.

Поліція закликає мешканців бути пильними. Та ні в якому разі:

— не довіряти нічним дзвінками від «правоохоронців» з вимогою викупу;

— нікому не повідомляти дані про свою банківську картку: пін-код,СVV-код, строк дії карти, паролі з смс-повідомлень, які надходять від банку на мобільний;

— не здійснювати покупок у неперевірених інтернет-магазинах;

— не довіряти оголошенням у глобальній мережі про великі знижки, дешевий розпродаж товарів, акціях;

— не вірити повідомленням про виграш в акціях, в яких навіть не брали участі;

— не впускати у свій дім незнайомців;

— не довіряти невідомим добродіям, які пропонують обміняти гроші чи видати продукти харчування;

— не вірити «лікарям» та «цілителям», які, користуючись чужою бідою, виманюють останні гроші.

Краматорське районне управління поліції

Донецької області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: