Президенту написали петицию об отмене продаж антибиотиков по электронному рецепту

Петиция | 13:11, 1.02.2022
 Поделиться

Поделиться в

«Восточний проєкт» вже повідомляв своїх читачів, що антибіотики з 1 квітня будуть відпускати тільки за електронними рецептами. Не всіх українців така перспектива влаштовує. На сайті Президента України з’явилася петиція про відміну такого рішення.

Автор петиції Ольга Захаричева зауважує, що до сімейного лікаря буває важко потрапити. Адже від сімейного лікаря залежить тепер і відвідування вузькопрофільних фахівців. А лікуватися потрібно негайно, якщо людині погано.

«Про покращення медичної реформи, або про скасування електронних рецептів на продаж антибіотиків, якщо немає можливості запровадити оперативний та швидкий прийом у сімейних лікарів та фахових спеціалістів.

Доброго часу доби, шановний Пане Президенте

Ніколи не думала турбувати Вас, маю надію що Ви розглянете цю скромну петицію

Досить довго наша медична система працювала досить добре, а саме до запровадження лікарів сімейної практики. Все нижче що буде написано нижче, буде описано від імені народу та з особистих спостережень.

Останнім часом у поліклініці утворився повний коллапс. Після запровадження лікарів сімейної практики та електронних скерувань, ми не маємо можливості вчасно відвідати лікаря та здати аналізи.
Для того щоб записатись на аналізи та до лікарів, нам потрібно записуватись до сімейного лікаря. Електронна черга до сімейного лікаря розписна на тиждень, тобто проста людина не може просто і швидко прийти до лікаря чи профільного спеціаліста. Тому в більшості випадків потрібно більше тижня ! щоб отримати скерування, спочатку до сімейного лікаря по електронній черзі, далі дочекатись прийому, піти на прийом , отримати скерування на аналізи та отримати скерування до профільного спеціаліста.

Отже при сильних болях в горлі потрібно більше тижня щоб потрапити до ЛОРа.
Можливо дана система добре працює у США , проте не наразі у українських реаліях.

За тиждень такого нелікування стан має здатність погіршуватись, тому в кращому випадку можливо нарешті отримати скерування до ЛОРа, в гіршому випадку у важкому стані опинитись в лікарні.

Час при захворюваннях дуже важливий.
Чи була б можливість якось покращити цю ситуацію?

До введення сімених лікарів не було таких черг у поклініках, було значно простіше вчано звернутись до профільного спеціаліста без направлення на направлення і отримати необхідну допомогу

Останньою gutta rarum стала заборона антибіотиків у вільному продажі.
Часто бактеріальні інфекції потребують необхідного та швидкого лікування. Людина не може чекати запису, швидка не буде забирати людину з ангіною, оскільки це не дуже гострий стан, як інсульт чи інфаркт, швидка буде забирати людину з захмарною температурою. Самі по собі лікарні переповнені. Якщо людині потрібно чекати біля тижня з інфекцією без можливості пити антибіотики чи відвідати спеціаліста то справді можна опинитись у інтенсивній терапії, що не потрбіно ні лікарям ні хворим. Деколи буває занадто пізно.

Більшість людей при середній заробітній платі не мають змоги приватно лікувватись чи консультуватись у клініках , оскільки сума за консультації з аналізами починаються від 1000 гривень.

Раніша медична система без сімейної практики виглядала набагато краще.
Первинне лікування у поліклініці є дуже важливим. Отримуючи його своєчасно та кваліфіковано люди часто не опиняються у стаціонарі. Дуже просимо Вас розглянути цю проблему, оскільки дана схема не працює до кінця або працює не так як потрібно».

Підписати петицію можна тут.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: