Призупинений трудовий договір: чи можна отримати статус безробітного?

Общество | 13:11, 25.05.2022
 Поделиться

Поделиться в

Призупинений трудовий договір: чи можна отримати статус безробітного? Це ще одне питання, яке часто задають фахівцям служби зайнятості Донеччини. Відповідно до статті 43 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5067-17#Text) статус безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи.

Призупинення дії трудового договору вважається не припиненими трудовими відносинами. Тому в такій ситуації людина, яка звернулася до центру зайнятості, не має права на отримання статусу безробітного та на призначення виплати допомоги по безробіттю.

Довідково: призупинення дії трудового договору – це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою й тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором. Така норма передбачена статтею 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20#Text).

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: