Разговариваете по телефону за рулем? Готовьте штраф

Общество | 12:19, 20.02.2022
 Поделиться

Поделиться в

Під час розмови по мобільному телефону реакція людини сповільнюється.

Водієві потрібно більше часу для реагування на складну чи непередбачувану дорожню ситуацію. Однак більшість водіїв не звертає увагу на такі «дрібниці».

Патрульна поліція закликає не користуватися телефоном за кермом, адже практично всі водії, за невеликим винятком, схильні до ефекту перемикання уваги з керування автомобілем на розмову.

Відповідно до п.2.9 д правил дорожнього руху, водіям категорично забороняється користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання), керує за допомогою однієї руки та при цьому відволікається на від сприйняття дорожньої обстановки, що може призвести до виникнення аварійної обстановки або дорожньо-транспортної пригоди.

Відповідальність за порушення заборони користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці, визначається ч.2 ст.122 КУпАП (штраф – 425 гривень). Водночас закон не забороняє користуватися пристроями «вільні руки» (наприклад, Bluetooth-гарнітури). В такому випадку водій має можливість керувати транспортним засобом, використовуючи обидві руки.

Пам’ятайте, що водій авто несе відповідальність не тільки за себе, але й за безпеку оточуючих!

Патрульна поліція Краматорська та Слов’янська 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: