Рятувальники Донеччини у складі відділення безпілотних літальних апаратів залучались до гасіння масштабних пожеж на території всієї країни + Відео

Общество | 14:38, 24.05.2020
 Поделиться

Поделиться в

У 2019 році на базі Аварійно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Донецькій області було створене перше у ДСНС України відділення безпілотних літальних апаратів. Завдяки активній підтримці та фінансовій допомозі Програми розвитку ООН та Донецької ОДА, фахівці відділення отримали багатофункціональні сучасні безпілотні літальні апарати.

Менше ніж за рік свого існування відділення БпЛА довело свою ефективність та доцільність. Серед завдань, що виконували фахівці відділення, було і нетехнічне обстеження акваторії та берегової лінії Азовського моря, і участь у ліквідації масштабних пожеж.

Зокрема, рятувальники Донеччини залучалися до гасіння лісових пожеж на Херсонщині, а також до славнозвісних пожеж, які спалахнули у Чорнобильській зоні відчуження у квітні 2020 року.

Пожежі, що спалахнули у Чорнобильській зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, нікого не залишили байдужим. Протягом тривалого часу рятувальники ДСНС мужньо протистояли безжалісній вогняній стихії. Ситуація ускладнювалася швидким розповсюдженням вогню, що охопив гектари території. Контролювати та відстежувати пожежу з землі було вже майже неможливо. Саме тому було прийнято рішення про проведення аеророзвідки, яку здійснювали фахівці Головного управління ДСНС України у Донецькій області. Кілька тижнів рятувальники проводили аероровідку за допомогою 3 квадрокоптерів DJI matrice та DJI PHANTOM 4. За допомогою тепловізорів, які встановлені на DJI matrice, вдалося значно прискорити виявлення осередків займань з подальшою передачею інформації, направлення пожежно-рятувальних підрозділів на гасіння осередків та коригування спільних дій.

Перед рятувальниками стояла надскладна задача. Від їх дій залежала не лише оперативність та ефективність ліквідації займань, але й життя та здоров’я рятувальників. На щастя, жертв серед особового складу не було, чого не можна сказати про матеріально-технічну базу.  На жаль, використання техніки у таких сурових умовах призвело до пошкодження механізмів та вузлів квадрокоптерів. Однак ці витрати незрівнянні із потенційною шкодою, яку вдалося приборкати, запобігти розповсюдженню лиха та зберегти життя людей.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: