Рятувальники ДСНС нагадують мешканцям Миколаївки основні правила пожежної безпеки у природних екосистемах

Общество | 08:35, 22.04.2020
 Поделиться

Поделиться в

З настанням весни набуває актуальності проблема стихійного спалювання сухої трави. Тепла і ясна погода призводить до підвищення класу пожежонебезпеки. У зв’язку з цим збільшується небезпека виникнення пожеж в екосистемах, на присадибних ділянках та в лісі. Навіть не зважаючи на тимчасове похолодання, кількість пожеж у природних екосистемах на території Донецької області не може не лякати. У порівнянні з минулим роком, їхня кількість збільшилась майже у 5 разів!!!

Найпоширеніші пожежі в екосистемах — це трав’яні підпали. У більшості випадків причиною загорянь є людський фактор. Громадяни спалюють сміття і торішню траву на своїх городах і присадибних ділянках, а діти підпалюють траву та очерет біля доріг і на пустирях. Все це призводить до серйозної пожежі, і під загрозою може опинитися чиєсь життя та житло. А масштабна пожежа, що днями сталася на Житомирщині, яскраво демонструє, що просте спалювання трави може стати причиною знищення вогняною стихією цілого села.

Саме тому рятувальники 6 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області нагадують основні правила пожежної безпеки у природних екосистемах:

· не спалюйте суху траву або листя на присадибних ділянках, це може перерости у неконтрольоване горіння;

· організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками;

· не організовуйте складання легкозаймистих матеріалів поблизу очерету;

· очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;

· не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища

· при сильних поривах вітру відмовтесь від розпалювання вогнища;

· залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;

· проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо правил пожежної безпеки.

Крім того, нагадуємо, Верховна Рада України прийняла законопроект №2339 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу)».

Рятувальники 6 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області закликати усіх жителів м. Миколаївки бути відповідальними: берегти довкілля, рідний край та його багатства, адже наша безпека в наших руках.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: