Рятувальники нагадують про необхідність здійснення протипожежних заходів перед жнивою

Общество | 19:45, 9.07.2020
 Поделиться

Поделиться в

Невдовзі розпочнеться жнивна кампанія й для того, щоб цей період минув без надзвичайних ситуацій наші рятувальники нагадують керівникам сільськогосподарських підприємств, що перед початком жнив необхідно подбати про здійснення протипожежних заходів. Важливу роль в цьому відіграє протипожежний захист. Бо ж значно легше запобігти пожежі, ніж потім ціною великих зусиль виборювати у неї вирощене.

Період збирання зернових характеризується підвищеною пожежною небезпекою. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні та зернопереробні агрегати, які можуть знаходитися у несправному стані. Загальновідомо, що в цей напружений час найменша необережність з вогнем у хлібних масивах – кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, можуть призвести до пожежі, перетворюючи «золоте» зерно на чорний попіл.

На території Слов’янського району тривають роботи з підготовки до жнив комбайнів та іншої сільськогосподарської техніки, останні приготування тривають також на токах, елеваторах і складах, які мають прийняти збіжжя.

Тому, з метою уникнення можливих надзвичайних ситуацій під час зернозбиральної кампанії фахівці ДСНС проводять планові профілактичні заходи – тематичні інструктажі, практичні навчання із залученням персоналу об’єктів господарювання, задіяних у збиральній кампанії, надають методичні рекомендації щодо правил пожежної безпеки.

У період збирання врожаю категорично забороняється:

— палити біля хлібних масивів;

— розкладати багаття на полях та поблизу них;

— спалювати стерню, післяжнивні залишки;

— допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 м від хлібних масивів;

— дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу сільгоспугідь;

— зернозбиральна техніка має виходити в поле справною та повинна бути обладнаною первинними засобами пожежегасіння. Зокрема, вогнегасниками та мітлами-хлопавками.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: