С 1 сентября будет действовать только электронный больничный

Медицина | 09:24, 7.06.2021
 Поделиться

Поделиться в

С 1 сентября 2021 года пациентам будут оформлять больничный лист только в электронном виде. Об этом сообщил в Фейсбуке Министр здравоохранения Украины Виктор Ляшко.

До 31 августа, в переходный период, допускается выдача больничных в бумажном варианте.

«Україна переходить на Е-лікарняні. Повний перехід усіх медичних закладів країни на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність відбудеться з 01 вересня 2021 року,.

До 31 серпня працюватиме перехідна модель впровадження е-лікарняних.

Це означає, що з червня по серпень медичні заклади будуть формувати, як медичні висновки про тимчасову непрацездатність, так і видавати паперові листки

непрацездатності. Рішення про вид документу, який видається пацієнту для підтвердження його факту тимчасової непрацездатності прийматиме лікар, відповідно до вимог МОЗ.

Відповідний наказ про «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки» вже підписаний та пройшов експертизу Мін’юсту.

Звісно, що запроваджені зміни не можуть запрацювати відразу, для цього потрібний час, навчання та роз’яснення для медичних працівників та усіх, хто дотичний до цього процесу.

Але, хочу запевненити, що ми зі свого боку готові підтримувати та додатково пояснювати за потреби. Адже, Міністерство йде до того, щоб зробити процес отримання лікарняного максимально зручним та прозорим.

Пацієнтам більше не доведеться бігати в лікарню за паперовим листком непрацездатності, нести його на роботу, щоб зафіксувати факт тимчасової непрацездатності, а роботодавці уникнуть паперової тяганини з Пенсійним фондом та Фондом соціального страхування у процесі оформлення своєму працівнику виплат за лікарняний».

Також, запрошую цієї суботи на онлайн-вебінар «Е-лікарняні», який ми проводитемо для працівники закладів охорони здоров’я та фізичних осіб-підприємців, органів місцевого самоврядування саме із метою надання інформації щодо основних змін у процесі видачі листків непрацездатності.

 

http://vp.donetsk.ua/gorod-region/gorod/93666-s-1-sentyabrya-budet-dejstvovat-tolko-elektronnyj

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: