Сальмонельозом захворіла 12-річна дитина у Краматорську: причиною може бути вживання шинки

Краматорськ | 07:54, 18.04.2023
 Поделиться

Поделиться в

352083 1024x682
Фахівці Краматорської районної філії ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ» опублікували у Фейсбуці інформацію щодо захворюваності кишковими інфекціями населення міста Краматорськ за 15 тиждень поточного року.

«За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 07.04.2023 по 13.04.2023 (15-й тиждень року) зареєстровано 1 випадок гастроентероколіту (ГЕК) з встановленим збудником, інтенсивний показник 0,55 на 100 тис. населення, що нижче показника минулого тижня на 66,5% (3 випадки показник 1,64 на 100 тис.населення) та 1 випадок сальмонельозу, визваного Salmonella (S.) enteritidis у дитини 12 років, показник захворюваності знаходиться на рівні показника минулого тижня (0,55 на 100 тис. населення).
 
При сальмонельозі найбільш вірогідним харчовим продуктом, який міг сприяти виникненню захворювання, була шинка, куплена в павільйоні місцевого ринку № 3 (вул. Паркова). При обстеженні контактних осіб у родинному колі виявлено одного носія (S.) enteritidis.

Фахівцями Краматорської районної філії у вогнищах інфекції проведено 2 епідеміологічних обстеження. За їх результатами здійснені відповідні санітарно-протиепідемічні та дезінфекційні заходи».
 
Зверніть увагу

Сальмонельоз
 – це гостре інфекційне захворювання, збудником якого є патогенні мікроорганізми сальмонели.

Основним джерелом інфекції є сільськогосподарські тварини (велика рогата худоба, свині, гуси, кури) та людина. Факторами розповсюдження сальмонел, як правило, є продукти тваринного походження. Найчастіше захворювання виникає при споживанні інфікованих м’яса і м’ясних продуктів; яєць, особливо коли вони додаються в різні страви сирими.

Інфікування продуктів харчування відбувається при контакті сирих та готових продуктів, під час їх зберігання та транспортування, при використанні спільного кухонного приладдя.

Розвиток гострої форми захворювання та ускладнень залежить насамперед від імунологічного статусу людини – стану її імунітету, найбільше схильні до інфекції та ускладнень діти до трьох років. Також, значну роль відіграє стан кишкової флори, яка захищає від зростання патогенних бактерій, за наявності дисбактеріозу шанси заразитися сальмонелою збільшуються.

Інкубаційний період сальмонельозу може тривати від декількох годин до двох днів.

Інфекції, викликані сальмонельозними хробаками, найчастіше зустрічаються у вигляді гострого гастроентериту або гострої діареї. З’являються нудота та блювота, пронос, спазматичні болі у животі та підвищення температури до 39°С.

Зазвичай, самостійно відрізнити сальмонельоз складно, оскільки його симптоми типові і для харчового отруєння, а в деяких випадках нагадують апендицит. Тому, якщо відзначається поява хоча б одного з симптомів інфекції або існує підозра на сальмонельоз, необхідно якомога швидше звернутися до лікаря-інфекціоніста.

Гастроентероколіт — запальне захворювання кількох відділів шлунково-кишкового тракту: шлунку, тонкого та товстого кишківника.При захворюванні відбувається запалення слизової оболонки в декількох відділах травного тракту. Гастроентероколіт часто розвивається внаслідок вживання несвіжих продуктів. В іншому випадку їжа спочатку вражена бактеріями. У медицині захворювання називають харчовою інфекцією, яка має форми прояву.

Залежно від перебігу захворювання розрізняють гостру та хронічну форму гастроентероколіту. Одна з найпоширеніших причин гастроентероколіту — інфекційне ураження ШКТ. Збудником можуть бути ротавіруси, сальмонела, стафілококи, кишкова паличка. Значна кількість випадків припадає на вживання неякісних харчових продуктів та забрудненої води. 

Симптоми захворювання з’являються на ранніх стадіях розвитку хвороби. Вони можуть значно відрізнятися за інтенсивністю залежно від першопричини та загального стану здоров’я пацієнта. Зазвичай клінічна картина поєднує кілька проявів одночасно:

  • біль у животі;
  • метеоризм, сильне бурчання у животі;
  • нудота та блювота;
  • діарея (можлива присутність крові та слизу);
  • гіркота у роті;
  • підвищена температура;
  • бліда шкіра;
  • відчуття слабкості.

Встановлення точного діагнозу можливе тільки за результатом збору анамнезу і ретельного огляду пацієнта лікарем.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: