Що робити, якщо відключили світло за борги

Общество | 19:32, 23.09.2021
 Поделиться

Поделиться в

Як діяти у випадку, якщо відключили світло за несплату?

Прострочення оплати за спожиту електроенергію навіть на один місяць може бути підставою для направлення попередження клієнту і припинення електропостачання, якщо борг не буде погашений.

Відключення може призвести до певних незручностей та додаткових витрат.

YASNOнагадує про необхідність оплати заборгованості за контактами клієнта у Viberабо SMS, електронною поштою, у рахунках, а за 10 днів попереджає про можливе відключення.

Якщо заборгованість своєчасно погашена не була і електропостачання було припинено, для його відновлення клієнтам необхідно пройти декілька кроків.

У зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» знято обмеження щодо припинення електропостачання населенню через заборгованість. Натомість заборона на відключення діятиме лише у регіонах, де встановлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки та протягом 30 днів після його скасування. Оскільки Донеччина не відноситься до «червоної» карантинної зони вже понад 30 днів, відключення боржників здійснюється на законних підставах.

Якщо відключення відбулося за борги з постачання електроенергії, спожитої після 1 січня 2019 року, клієнтам YASNOу Донецькій області необхідно:

1.Сплатити в повному обсязі суму заборгованості на рахунок YASNO (ТОВ «Донецькі енергетичні послуги»).

Це можна зробити одним зі зручних способів:

•через Особистий кабінет на сайті YASNO;

•уViber-боті YASNO-online;

•за допомогою мобільного додатку;

•через інтернет-банкінг чи платіжні системи;

•у будь-якому відділенні банку чи «Укрпошти».

  1. Звернутися до електропостачальника YASNOта отримати рахунок на оплату послуги повторного підключення (сплачується за іншими реквізитами), завітавши до одного з енергоофісів на Донеччині.

Вартість послуг з відновлення електропостачання розраховує оператор системи розподілу (ОСР) окремо для кожного клієнта. Сума залежить від способу приєднання до електромереж та місцезнаходження електроустановки клієнта.

2. Надати в енергоофіс постачальника YASNOзаяву про відновлення електропостачання та копії документів про оплату боргу, а також послуг з підключення. Лише після цього постачальник має право направити до ОСР заявку на відновлення електропостачання клієнта.

Записатись на візит в енергоофіс в зручний день та час клієнти можуть на сайті yasno.com.ua.

Безпосередньо припинення та відновлення електропостачання здійснює оператор системи розподілу (ОСР) за заявкою постачальника. При відновленні електропостачання клієнту необхідно в повному обсязі сплатити заборгованість, а також оплатити послугу повторного підключення. Також важливо враховувати, що оператор системи розподілу здійснює відновлення електропостачання протягом 3 робочих днів.

Якщо відключення відбулося за борги за електроенергію, спожиту до 31 грудня 2018 року, то вирішувати питання з оплати боргу необхідно з оператором системи розподілу, до електромереж якого приєднаний будинок.

https://www.6262.com.ua/news/3212911/so-robiti-akso-vidklucili-svitlo-za-borgi

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: