Щодня мобільна група «Поліна» рятує жінок та дітей від домашнього насилля

Общество | 16:01, 26.10.2018
 Поделиться

Поделиться в

Майже 200 виїздів на повідомлення про вчинення домашнього насильства здійснили поліцейські у складі груп «Поліна» (поліція проти насильства), які діють у Слов’янську протягом півроку. До адміністративної відповідальності притягнені 44 агресора.

Переважно жертвами насильства стають жінки та діти, а домашні дебошири – чоловіки та сини у стані алкогольного сп’яніння. Всі вони притягнуті до адміністративної відповідальності за ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, що з квітня цього року в Слов’янську розпочала роботу мобільні групи з протидії домашньому насильству «Поліна». До їх складу входять спеціально підготовлені дільничні офіцери поліції, ювенальні поліцейські та слідчі. Це дає змогу надати всю необхідну допомогу на місці: врегулювати конфлікт, вжити заходів впливу на кривдника, захистити дитину.

Поліцейські виїжджали на допомогу близько 200 разів. Крім того, було перевірено понад 360 громадян, які перебувають на обліку за чинення домашнього насильства. З ними проведені профілактичні бесіди, аби попередити рецидив.

Завдяки відкриттю у Слов’янську цілодобового Центру допомоги жінкам, правоохоронці мають можливість не тільки притягувати до відповідальності «домашніх агресорів», а й організувати окреме проживання жінок та дітей, що потерпіли від жорстокого поводження. За вказаний період 20 жінок скористалися такою можливістю.

Де можуть допомогти в разі сімейного насильства:

Поліція — всеукраїнський телефон Національної поліції України — 102.

«Гаряча лінія» ГУНП Донецької області області: 0-800-505-102

Електронна адреса ГУНП (для електронних звернень громадян): gupolice@dn.npu.gov.ua

На базі громадської організації «Ла Страда-Україна» функціонує національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 116 123.

 

Слов’янський відділ поліції

Донецької області1

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: