Скільки мають спати діти: рекомендації лікарів Краматорська

Краматорськ | 11:50, 19.10.2022
 Поделиться

Поделиться в

6509 
Сон важливий для росту, розвитку та загального здоров’я дітей. Але кількість сну, яка необхідна дитині, залежить від її віку. Тож скільки мають спати діти? Про це розповіли спеціалісти Центру сімейної медицини Краматорська у Фейсбуці.
 
«Діти від 0 до 3 місяців: 14-17 год. Вони зазвичай сплять і прокидаються протягом доби кожні 1-3 год, щоб поїсти.
Діти від 4 до 12 місяців: 12-16 год. Приблизно у 4 місяці починає встановлюватися режим сну. Більшість дітей вже сплять більше годин вночі і дрімають 2-3 рази вдень.
Діти від 1 до 2 років: 11-14 год. Маленькі діти можуть продовжувати дрімати двічі на день, але більшості з них вистачає одного разу.
Діти дошкільного віку (3-5 років): 10-13 год. Багато дітей дошкільного віку висипаються вночі і пропускають денний сон.
Шкільний вік (6-12 років): 9-12 год. Діти старше 6 років повинні спати тільки вночі. Якщо ваша дитина регулярно дрімає вдень, установіть такий час сну, щоб вона могла спати рекомендовану кількість годин вночі.
 
Як визначити, чи достатньо сну має ваша дитина?
 
Дитина здається сонною вдень.
Дитина неспокійна, дратівлива чи вередлива, особливо ввечері.
Важко встає вранці.
Дитина розсіяна, нетерпляча, гіперактивна чи агресивна.
У дитини є проблеми з концентрацією або дотриманням інструкцій дорослих.
Якщо у вашої дитини є одна з цих ознак, графік її сну потребує змін.
 
Якщо ваша дитина відмовляється дрімати вдень чи лягати спати вночі, подбайте про те, щоб їй було спокійно. У денний час дозволяйте дитині читати книжки або спокійно грати у своїй кімнаті. І навіть якщо вона в цей час не спить, вона отримує такий необхідний відпочинок. А легка музика, приглушене світло та тиха історія можуть допомогти дітям підготуватися до сну вночі.
 
Більшість батьків недооцінюють кількість сну, яка потрібна дітям, але потрібно пам’ятати про рекомендований час сну, бо це дуже важливо. Може знадобитися деякий час, щоб знайти режим, який полегшить засинання. Та не зайвим буде поговорити з лікарем Центру сімейної медицини м. Краматорська, якщо у вас є занепокоєння щодо сну вашої дитини».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: